Crackowanie haseł na nowej NVIDIA RTX 2080

24 września 2018, 18:58 | W biegu | komentarzy 19
: oglądaj sekurakowe live-streamy o bezpieczeństwie IT.

Mamy już pierwsze benchmarki działania hashcata na nowej karcie od NVIDII.  Wyniki RTX 2080 są imponujące – przeszło 37 miliardów hashy MD5 na sekundę, czy 12 miliardów solonych SHA-1 na sekundę robi wrażenie.

W porównaniu z poprzednią generacją kart (GTX 1080) wyniki są średnio o około 60% lepsze (co swoją drogą ma idealnie odzwierciedlenie w cenie – 2500 PLN vs 4000 PLN). W pewnych przypadkach przyrost wydajności potrafi przekraczać nawet 100% (patrz np. 7zip)

benchmark hashcat / nvidia

Z innej strony, czekamy jeszcze parę dni na wydanie potwora RTX 2080Ti oraz optymalizację sterowników dla obu nowych kart (więc wyniki benchmarków mogą być jeszcze lepsze).

Dużym, otwartym pytaniem jest możliwość użycia zupełnie nowych tensor cores dostępnych nowych układach (zapewniłoby to jeszcze większy przyrost wydajności). Czy się to uda? Zdania są podzielone.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. hmm utf8no

  Tylko ze starsze Gpu powinny potaniec, wiec juz mamy odpowiedz, co kupic (:

  Odpowiedz
  • Jeszcze jest pytanie co z tymi tensor cores – bo to może być (nomen omen) game changer.

   Odpowiedz
 2. Waldemar

  Porównanie powinno być z 1080Ti

  Odpowiedz
  • Z Ti też się można dogrzebać – jakieś 20% wzrostu – i podobnie cena.

   Odpowiedz
 3. Daniel

  Ta tylko nie piszą że ten wzrost wydajności wychodzi tak duży TYLKO I WYŁĄCZNIE w crackowaniu haseł. Porównywali te karty z 1080 TI I o ile w najnowszych paru tytułach gier (dosłownie 3-4 grach) wzrost wydajności wychodzi Max 10% to w reszcie już tak dobrze nie jest. Starsze tytuły względem 1080 do rtx mają wzrost max 5% A te 100% więcej to tak jak napisali – przy łamaniu haseł itp no i teraz pytanie. Jak wiele osób kupuje karty grafiki do łamania haseł tylko? Nic nie tłumaczy tak wielkiej podwyżki cen na premierę A pamiętamy że 1080 TI był tańszy od jego odpowiednika rtx. I rynek też to wie dlatego ceny akcji NVidii lecą w dół bardzo szybko. Sami sprawdźcie to zobaczycie że to fakt.

  Odpowiedz
  • gry i crackowanie to zupełnie 2 różne sprawy :)

   Odpowiedz
   • Kot Rademenes

    Danielu, pomyliłeś strony, polecam jakieś gry-online.pl albo coś w tym stylu :D

    Odpowiedz
  • Tony Hołk

   A pomysl jak to wpłynie zbawiennie na Bitkojniarzy :D

   Odpowiedz
 4. pass_cracker

  Polecam metodę zdaniową tworzenia haseł. O sile hasła bardziej decyduje bardziej jego długość a nie złożoność. W tej sytuacji wybieramy znak interpunkcyjny (np. ; , . / [ ] ), kolor (zolty, czerwony, brazowy), przedmiot i imię. I teraz piszemy: tomek,ma,cztery,niebieskie,samochody . 37 znaków, łatwe do zapamiętania a jednocześnie mocne hasło. Dodatkowo tworząc pliki np do KeePass, konta e-mail czy archiwa ich nazwy mogą podpowiadać hasło: tom4niebsam.kdbx

  Odpowiedz
  • gonczor

   To nie lepiej po prostu keepasa użyć? Mogę sobie kliknąć żeby hasło miało jeszcze większą długość a składać się będzie wyłącznie z randomowych znaków przez co entropia będzie jeszcze większa niż w przykładzie.

   Odpowiedz
   • pewnie lepiej, tylko 99.9 % osób ma hasła typu Dupa123! ;)

    Odpowiedz
    • Anon

     I nadal ludzie używają haseł typu 123456… w 2018 roku, oczywiście każdy wymusza teraz złożone hasło, ale nie każdy.

     Odpowiedz
    • Pinki

     Ujawniliście moje hasło ;( teraz muszę je zmienić …

     Odpowiedz
  • Kot Rademenes

   @pass_cracker: problem z Twoją metodą jest tylko taki, że nie nie jest odporna na ataki słownikowe. Wszystkie słowa których użyłeś pochodzą z SJP, a na necie już można znaleźć słowniki z kombinacjami różnych polskich słów. Zakładam, że w najbliższych latach powstaną gotowe słowniki z kombinacjami np 4 polskich słów i ich wariantow z separatorami.

   Odpowiedz
 5. racer

  MH/s: to raczej miliony, nie miliardy… Miliardy to GM/s.

  Odpowiedz
  • no 37000 MH/s to właśnie 37 miliardów hashy / sek :)

   Odpowiedz
   • PanZDuzymPisakiem
    Odpowiedz
    • Kamil

     37000 milionów to 37 miliardów, jest poprawnie :)

     Odpowiedz
 6. Sławomir

  Nie zapomnijmy, że obecnie rynek GPU kierowany jest także do inwestorów w koparki kryptowalut (Bitcoin, Ethereum, itd.). Warto wspomnieć, że to właśnie z tego powodu (swego czasu) mocno wzrosło zapotrzebowanie na karty NVidia GTX, a ich ceny poszły w górę.

  Odpowiedz

Odpowiedz