Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

Colonial Pipeline dotknięty ransomware. Zamknęli rurociąg transportujący 45% paliw konsumowanych na wschodnim wybrzeżu USA!

08 maja 2021, 17:37 | W biegu | 1 komentarz

Najpierw pojawiły się informacje o „ataku hackerskim”, obecnie wygląda na to że w grze jest ransomware:

Colonial Pipeline (jeden z większych rurociągów transportujący paliwa w USA) został zamknięty prewencyjnie – tak aby uniemożliwić dalsze rozszerzanie infekcji. Wg źródeł ransomware uderzył w sieć IT (nie OT).

–Michał Sajdak

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. sasza

  Interesujący atak na bogatą firmę. Mam pytanie jako laik?Czy naprawdę niema tam nikogo, co by potrafił zabezpieczyć przed takim atakiem?
  Nie jest ważne „JAK” to zrobić, ale jest ważne jak bardzo skutecznie? Zastanawiam się co jest warta ta cała nasza informatyka, łącznie z szyfrowaniem i innymi bzdetami? Rozbudowana do potęgi Entej.
  Przecież to nie jest warte, nawet FUNTA, kłaków?
  Rozumiem, zwykły Kowalski nie potrafi tego zrobić, bo nie umie, bo go nie stać zatrudnić odpowiedniego człowieka? Konkluzja; a może trzeba to całe gówniane oprzyżądowanie wymienić, tak jak to zrobili Rosjanie.
  .
  Ciekawostka; Rosjanie uruchumili, sieć przesyłową pomiędzy; Moskwą a Sant Petersburgiem, odległość 800-km, nową siecią kwantową? Co sądzicie o tym wynalazku, i jego przyszłosci w informatyce?Podobno na Jesieni tego roku ma być tego więcej?
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz

Odpowiedz