Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

Cisco SecUniversity – zapraszamy na serię bezpłatnych prezentacji (w tym naszą o łamaniu haseł)

23 lutego 2021, 13:58 | Aktualności | komentarze 4

Poprzednia edycja SecUniversity zakończyła się dużym sukcesem – po ogłoszeniu przez nas zapisów, szybko skończyły się miejsca. Ale teraz czas na drugą edycję wydarzenia (tym razem bez limitu miejsc).

A żeby było ciekawiej organizatorzy zapytali uczestników, o czym chcieliby słyszeć na kolejnej edycji i na tej podstawie została przygotowana agenda.

Dla tych, którzy chcą szybko przejść do bezpłatnych zapisów – link tutaj.

Będzie o aktualnych trendach bezpieczeństwa – tutaj prezentację poprowadzi uznany w kręgach sieciowych (i nie tylko) Łukasz Bromirski. Ataki na łańcuch dostaw, rosnące zagrożenie wynikające z działania botnetów w mediach społecznościowych, nadużycia związane z usługami takimi jak RDP, oraz trendy w obszarze IoT i środowisk przemysłowych – to tematy na sesję inauguracyjną.

Później będzie moja prezentacja i łamaniu haseł, na którą przygotowałem trochę świeżych smaczków (większość to demo na żywo). Popularne hashe, pliki zip, dokumenty pakietu office, sieć WiFi, Veracrypt, BitLocker i inne. Nie zabraknie również zaleceń, jak w bezpieczny sposób przechowywać hasła w systemach czy aplikacjach.

W planach jest również bardzo aktualny temat o segmentacji sieci (to jedna z podstawowych metod sensownej strategii bezpieczeństwa w sieci lokalnej i nie tylko). Jeśli macie wszystkie Wasze systemy w LAN „w jednym worku” bez żadnego filtrowania ruchu – ten temat na pewno będzie dla Was ciekawy. Jeśli już masz jakąś segmentację, zapewne dowiesz się czy robisz to dobrze, ewentualnie co zrobić żeby było lepiej. Całość to temat rzeka, który prezentował będzie Tomek Jedynak.

Dalej, sporo informacji o anomaliach w sieci. Czym jest w ogóle anomalia? Kiedy może świadczyć o ataku? Jak je wykrywać? Co z false-positives? To tylko kilka pytań, na które będzie starała się odpowiedzieć Aleksandra Rybak.

Co jeszcze? W agendzie są jeszcze takie tematy: Zabezpieczenia w warstwie DNS, Bezpieczny SD-WAN i bezpieczeństwo dostarczane z chmury czy bezpieczeństwo oferowane Cisco Webex.

Do zobaczenia na prelekcjach.

–Michał Sajdak

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. xxx

  A ja się zapisałam i nie potwierdzili jeszcze rejestracji i nie potwierdzili jeszcze rejestracji, wiadomo coś o czasie oczekiwania na potwierdzenie przez organizatorów?

  Odpowiedz
 2. Zazwyczaj potwierdzenia przychodzą do 3 dni

  Odpowiedz
 3. zzz

  Dziękuje Michale za informację :)

  Odpowiedz
 4. asdsad

  @Sekurak
  Ratunku, czy już się nie da zarejestrować? Spóźniłem się, a jeden wykład mnie interesuje… Przepadło?

  Odpowiedz

Odpowiedz