[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Całodniowe szkolenie od sekuraka w absolutnie rewelacyjnej cenie

22 października 2019, 09:21 | W biegu | komentarzy 6

Szkolenie podnoszące świadomość bezpieczeństwa, z licznymi pokazami praktycznymi i wciągającymi przykładami z życia organizujemy 29.10.2019 w Katowicach. Cena to 99PLN za osobę (!). Szkolenie przeznaczone jest dla osób nietechnicznych.

Pełna agenda wydarzenia:

 • Podstawy bezpieczeństwa (m.in.: spojrzenie z perspektywy atakującego, filary bezpieczeństwa, bezpieczniejsze oprogramowanie, bezpieczne przechowywanie danych i tworzenie kopii zapasowych i dbanie o oprogramowanie)
 • Polityka Haseł i Kodów Dostępu (m.in.: zasady tworzenia wraz z prostymi schematami i modelami, bezpieczna wymiana i przechowywanie, prezentacja „odzyskiwania” hasła i dostępu do systemu operacyjnego)
 • Pakiet biurowy i (nie)bezpieczne dokumenty (m.in.: wstęp do bezpiecznego wykorzystania pakietu biurowego i pracy z dokumentami nie tylko elektronicznymi; zabezpieczanie, przekazywanie wymiana i usuwanie dokumentów i danych, prezentacja otworzenia złośliwego dokumentu z perspektywy ofiary i atakującego, a także inne potencjalne ataki)
 • Bezpieczne Korzystanie z Internetu, m.in.: bezpieczna przeglądarka internetowa i program pocztowy, strategie i schematy socjotechniczne z rozłożeniem na czynniki pierwsze pod kątem psychologii / socjologii, prezentacja „prawdopodobnie” nigdzie nieopublikowanej techniki phishingowej i wielu innych, bezpieczniejsze połączenia bezprzewodowe i przewodowe z Internetem, bezpieczna realizacja zakupów, dodatkowe zabezpieczenia podnoszące ogólne bezpieczeństwo)
 • Bezpieczna Bankowość (m.in.: bezpieczne korzystanie z bankowości internetowej i bankomatów)
 • Bezpieczeństwo Usług Mobilnych i Stacjonarnych (m.in.: zasady bezpieczeństwa w trakcie korzystania z urządzeń mobilnych, bezpieczniejsza komunikacja z innymi, podszywanie się pod dowolny numer telefonu, usługi premium)
 • Bezpieczeństwo w Podróży (m.in.: zasady bezpieczeństwa w środkach transportu, ochrona i korzystanie z urządzeń elektronicznych, bezpieczne przebywanie w hotelu)
 • Bezpieczeństwo w Biurze, (m.in.: podstawowe reguły bezpieczeństwa, zdalny i bezpieczny dostęp do zasobów firmy, zasady bezpiecznego poruszania się po obszarze biura, incydenty bezpieczeństwa oraz drukarki i punkty wydruku)
 • Bezpieczeństwo w Domu (m.in.: bezpieczne drzwi wejściowe, samochód a bezpieczeństwo)
 • Inne (m.in.: złośliwe USB, kradzież tożsamości, wprowadzenie do pozyskiwania danych w Internecie i wycieki danych, bezpieczeństwo dokumentów publicznych i pieniędzy)

Do zobaczenia!

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. jaja

  może by tak szkolonko w trójmieście?

  Odpowiedz
 2. Marek

  To ma fajny potencjał na opakowanie w e-learning i sprzedaż firmom na szeroką skalę. Wiele firm ma własne materiały dotyczące tej tematyki, ale często ich jakość jest taka sobie. Jakby mogły wykupić dostęp do takiego online szkolenia dla nowych osób w firmie, to byłoby z korzyścią dla wszystkich.

  Odpowiedz
  • Coś nad tym myślimy, ale więcej szczegółów na koniec 2019r. :-)

   Odpowiedz
  • Dokładnie jak Kolega Marek napisał. Zamiast jechać taki kawał drogi i ponosić dodatkowe, związane z tym koszty, zdecydowanie lepszym wariantem jest zakup kompendium zawierającego skumulowane informacje lub Ew. dostęp do tych treści przez webinar. Proszę rozważyć wprowadzenie takiej formy.

   Odpowiedz
 3. Iwanow

  Będziecie na CYBERSEC Forum (bo miejsce i data się zgadza) ?

  Odpowiedz

Odpowiedz