Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

Być może właśnie Wasze serwery przestały dostarczać pocztę. Spamcop zapomniał odnowić domeny i blokuje cały Internet – nawet serwery pocztowe Google

31 stycznia 2021, 13:54 | W biegu | komentarzy 5

Jeszcze niedawno strona spamcop.net wyglądała tak:

Teraz wygląda… o tak:

Co się stało? Wygląda na to że Spamcop zapomniał odnowić domeny:

Co z kolei spowodowało że wg tego serwisu każdy IP jest na blackliście – czytaj: jest spammerem. Zobaczmy np. na przykładowy serwer pocztowy (MX) Google:

Jeśli masz więc skonfigurowany serwer pocztowy, tak aby na twardo sprawdzał w Spamcopie, czy dana poczta nie jest spamem, możesz się mocno zdziwić…

Obecnie sytuacja ponoć wraca do normy – Spamcop odzyskał władanie nad domeną – ale jeszcze potrzeba czasu na propagację zmian…:

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Sytuacja nie wraca do normy -wg. whois domena nadal ma status „autoRenewPeriod”, czyli oczekuje na przedłużenie, a dnsy domeny nadal są ustawione na domyślne registry. Do propagacji więc jeszcze trzeba poczekać aż domena zostanie przedłużona.

  Niedziela rano minęła pod znakiem szybkiego wyrzucania spamcop z konfiguracji :)

  Odpowiedz
 2. Tówj ncik

  Spamcop wpisuje adres spamera na czarną listę co w większości przypadków skutkuje tym, że e-mail trafia do folderu spam, chyba że ktoś ma własny serwer pocztowy skonfigurowany przez siebie.

  Odpowiedz
 3. Slawek

  Na własnej skórze doświadczyłem tych odbić, ale to oznacza, że nie tylko spamcop padł, ale serwery pocztowe są źle skonfigurowane, bo brak odpowiedzi nie powinien być indykatorem spamu.

  Odpowiedz
 4. raj

  Coś tu nie tak.
  Blacklisty działają na tej zasadzie, że jeżeli odpytując strefę DNS blacklisty o dany adres dostanie się POZYTYWNĄ odpowiedź z adresem IP 127.0.0.x, to znaczy że dany adres jest na blackliście.

  Odpowiedź NXDOMAIN lub w ogóle brak możliwości połaczenia z serwerem DNS NIE OZNACZA w żadnym wypadku, że dany adres jest na blackliście.

  Jeżeli jakiś klient interpretuje brak odpowiedzi lub odpowiedź błedną jako potwierdzenie, że adres jest na blackliście, to jest totalnie źle zaimplementowany.

  Odpowiedz
 5. Ori

  To, że blokuje google to jest akurat pozytyw :-).

  Odpowiedz

Odpowiedz