[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć druga: lokalne uwierzytelnianie i autoryzacja w systemach Windows. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Atakowanie i ochrona JWT (JSON Web Token) / problemy bezpieczeństwa Firebase – zapraszamy na prezentacje od sekuraka

06 maja 2020, 12:25 | W biegu | komentarze 2
Tagi:

Na 26.05.2020 mamy zaplanowane kolejne remote Sekurak Hacking Party, gdzie pojawią się dwie praktyczne prezentacje jak w tytule. Przypominamy, że istnieje możliwość zakupów biletów abonamentowych (wszystkie rSHP do końca lipca + dostęp do archiwum rSHP). Taki bilet od razu da wstęp na rSHP ósmego maja.

Agenda rSHP 26.05.2020 (start o 20:00)

1. Michał Sajdak: bezpieczeństwo JWT (JSON web token) 

JWT to niezmiernie popularny mechanizm – w szczególności w kontekście rozmaitych API. Na początek zaprezentowane zostanie skondensowane wprowadzenie do tematu, w dalszej części uczestnicy zobaczą przeszło 10 różnych rodzajów ataków na JWT. Nie zabraknie też praktyki (łamanie secretu do tokenu JWT czy omijanie podpisu JWT) oraz dobrych rad dla programistów czy testerów.

2. Michał Bentkowski – Firebase a problemy bezpieczeństwa

Abstrakt: Firebase to zestaw usług chmurowych oferowanych przez Google, dzięki którym możliwe jest proste zaimplementowanie procesu uwierzytelnia, dostęp do bazy danych aktualizowanej w czasie rzeczywistym czy po prostu skorzystania z hostingu. W trakcie prezentacji zobaczymy kilka przykładów złej konfiguracji usług Firebase, które skutkować mogą m.in. wyciekiem pełnej zawartości bazy danych.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. Przemek

    Niestety przegapiłem. Da się jakoś zobaczyć nagranie?

    Odpowiedz

Odpowiedz