MEGA sekurak hacking party już 13. czerwca – zdobądź bilety tutaj.

Advanced Threat Summit – konferencja w Warszawie

24 października 2018, 12:42 | W biegu | 1 komentarz

Sekurak jest patronem medialnym tego wydarzenia, zapraszamy do zapisów (na hasło Sekurak 10% rabatu :-) po wcześniejszym zerknięciu na agendę. Opis wydarzenia od organizatorów:

Uczestnicy poprzednich edycji Advanced Threat Summit mogli się przekonać, że warszawski event to niespotykana na rynku konferencyjnym dawka wiedzy o najnowszych trendach z dziedziny bezpieczeństwa IT. Tegoroczne wydarzenie – z programem wypełnionym najbardziej gorącymi tematami z obszaru security – jest kolejną okazją do wysłuchania prezentacji krajowych i światowych ekspertów, bezpośredniej wymiany opinii i doświadczeń ze specjalistami po fachu, doskonalenia umiejętności w praktyce podczas równolegle prowadzonych warsztatów oraz wielu innych działań służących pogłębianiu wiedzy i integracji branży.

Sztuczna inteligencja w cyberbezpieczeństwie

Tego wątku nie mogło zabraknąć podczas tegorocznej edycji. O sztucznej inteligencji mówi się dużo – zarówno w kontekście rewolucyjnych zmian i nadziei, jak i obaw oraz niebezpieczeństw. Dla branży security SI i uczenie maszynowe to niezwykle gorący temat, wzbudzający – oprócz zachwytów – także kontrowersje.

Co ważne, SI to to nie sprawa dalszej przyszłości. Podczas otwierającej konferencję sesji plenarnej Menny Barzilay, CTO z Cyber Research Center Uniwerstetetu w Tel-Avivie, wyjaśni, dlaczego sztuczna inteligencja zmieni – na dobre i na złe – branżę cyberbezpieczeństwa, i to szybciej, niż się spodziewamy. Zapewne także Mikko Hypponen, Chief Research Officer w F-Secure, zastanawiający się nad tym, w jaki sposób w nadchodzącej dekadzie zdołamy zabezpieczyć 10 mld urządzeń połączonych z siecią, nie pominie tego tematu podczas swojej prezentacji.

O tym, że sztuczna inteligencja – tworząca kolejne obszary ryzyka i nowe wektory ataków – to nie tylko samo dobro, będzie mówił Janusz A. Urbanowicz z NASK-u. Przybliży on związane z wykorzystaniem SI zagrożenia – nie tylko te dotyczące sfery prywatności, ale także potencjalnego wykorzystywania nowych technologii przez cyberprzestępców.

Wreszcie w debacie oksfordzkiej (a więc takiej, a w której jedni prezentują argumenty za tezą, inni przeciwko niej) dwa 3-osobowe zespoły złożone z CSO/CISO będą się spierać kto jest lepszy – człowiek czy maszyna? Bo choć z jednej strony dużo mówi się o potrzebie inwestowania w „security awarness”, czyli budowanie świadomości użytkownika, to z drugiej strony zaleca się coraz większe wykorzystanie narzędzi, które w automatyczny sposób – bez udziału człowieka – zapobiegną niepożądanym sytuacjom.

Wszystko co najważniejsze

Jako temat przewodni sztuczna inteligencja nie przesłoni wielu innych, poruszanych w trakcie dwudniowej konferencji. W tym sesji równoległych dotyczących cybercrime i ścigania przestępców, przybliżających pojęcie Security by Design (wbudowywanie bezpieczeństwa w cały cykl życia i rozwoju systemów IT) oraz przedstawiających nowe pomysły i rozwiązania, które przeobrażą świat bezpieczeństwa IT. Także sesji dyskusji roundtables, będących okazją do bezpośredniej wymiany opinii i doświadczeń. Podczas warsztatu Wiesława Zyskowskiego uczestnicy dowiedzą się jak uzyskać maksimum potrzebnych informacji drogą rozmowy i obserwacji, łącznie z metodami przesłuchań stosowanymi przez FBI. Warsztat prowadzony przez Mihę Mesojedeca z RSA NetWitness oraz Marcina Filipiaka z Arrow ECS przybliży możliwości wykrywania i analizy bezpieczeństwa – na podstawie doświadczeń RSA Incident Response Team.

Sekurak jest patronem wydarzenia dlatego mamy dla Was zniżkę:

Z kodem promocyjnym „Sekurak” 10% rabatu!

Więcej informacji na stronie www>>>

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. Demon

    Sztuczna inteligencja, to nic innego jak twór człowieka. A bezpieczeństwo w IT głównie zależy od ludzi.

    Odpowiedz

Odpowiedz