[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

AccuWeather ujawniał BSSID routera Wi-Fi

23 sierpnia 2017, 07:34 | W biegu | 1 komentarz

Kwestie związane z prywatnością bardzo szybko rozgrzewają zainteresowanie mediów. W ostatnim czasie pod ostrzał wystawiona została aplikacja AccuWeather w wersji na iOS. Okazuje się, że nawet przy wybranej opcji, która zabrania aplikacji udostępniania informacji o naszej bezpośredniej lokalizacji (GPS), na serwery firm trzecich przesyłany był BSSID routera Wi-Fi, do którego został podłączony smartfon. Takie dane nie wystarczą co prawda do ustalenia pozycji urządzenia z dokładnością systemu GPS, jednak pozwalają oszacować i śledzić położenie właściciela smartfonu poprzez korelację z bazami przechowujących informacje o sieciach WiFi.

AccuWeather wydało już stosowne oświadczenie, z którego wynika, że za zamieszanie odpowiada inna firma, a oni sami nie dość, że nie przetwarzali zbieranych informacji, to nawet nie byli świadomi tego, jakie dane pobierane są z urządzeń użytkowników.

Warto mimo wszystko zweryfikować, czy na naszym telefonie AccuWeather został zaktualizowany do najnowszej wersji 10.5.2.

— piochu

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. Radek

    Chyba nie tylko OIS ale też android niestety moja wifi jak na dłoni na szczęście pokazuje nie mój blok a obok ale jednak nie smak został…

    Odpowiedz

Odpowiedz