[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

3000 pizz, CTF, infosecowe zadania, darmowe pociągi i 325 000 PLN do wygrania – HackYeah: mamy dla was darmowe wejściówki!

28 sierpnia 2019, 18:00 | W biegu | 1 komentarz

Trzecia edycja największego stacjonarnego hackathonu w Europie odbędzie się już 14-15 września w Warszawie. Chodzi o HackYeah! Interdyscyplinarne wydarzenie, podczas którego uczestnicy muszą znaleźć rozwiązania zadań postawionych im przez organizatorów. 

Pierwsze 50 osób, które zarejestruje się na stronie https://hackyeah.pl z kodem: Hack_with_Sekurak wchodzi za darmo!

Dlaczego warto wziąć udział?

W zeszłym roku wydarzenie odbywało się w październiku i zgromadziło ponad 2500 uczestników, na których czekało kilkadziesiąt zadań z łączną pulą nagród wynoszącą ponad pół miliona złotych

Na ten moment pula nagród z wszystkich zadań wynosi 325 000 PLN, ale organizatorzy zapewniają, że to jeszcze nie koniec…

Co ważne, w tym roku jednym z głównych tematów hackathonu jest Security, to jedna z trzech otwartych kategorii, ale to nie koniec. Dodatkowo wśród zadań partnerskich pojawiły się dwa zadania związane z bezpieczeństwem: CTF organizowany przez Wojsko Polskie i dwa zadania IT Security do wyboru od PKN Orlen. 

Jakie konkretnie zadania Secowe są zaplanowane na HackYeah?

Jedną z głównych kategorii hackathonu jest Security – to od uczestników zależy jak ten temat zostanie zinterpretowany i co zostanie stworzone w ramach zadania. Pula nagród w tej kategorii wynosi 10 000 PLN

Co więcej, uczestnicy mogą zmierzyć się z CTF przygotowanym przez Wojsko Polskie. Pula nagród w tej kategorii wynosi 30 000 PLN, a same zawody odbędą się w trybie Jeopardy z zadaniami w 6 kategoriach: aplikacje webowe, eksploitacja binarna, inżynieria wsteczna, informatyka śledcza, steganografia oraz kryptografia. 

Kolejnym zadaniem jest IT Security przygotowane przez PKN Orlen.  W tym przypadku uczestnicy mają do wyboru dwa zadania: 1) rozwiązanie zbierające dane o konfiguracji serwerów i stacji roboczych w obszarze automatyki przemysłowej i porównujące zebrane informacje z konfiguracją wzorcową w formie raportu lub 2) narzędzie do wsparcia procesu szacowania ryzyka w obszarze cyberbezpieczeństwa automatyki przemysłowej i sieci produkcyjnych generujące szczegółowy raport na ten temat. W ramach tych zadań do wygrania jest 20 000 PLN.

Poza Security uczestnicy będą mogli stawić czoła zadaniom otwartym w kategoriach Environment i Communication — to trzy główne kategorie tegorocznej edycji hackathonu. Partnerzy przygotowali również wiele innych zadań z różnych dziedzin. 

Szczegóły dotyczące zadań możecie znaleźć na stronie https://hackyeah.pl/tasks-prizes/.

Komunikator HackYeah

Jeżeli jesteście zainteresowani udziałem, ale nie macie zespołu, nic straconego! Organizatorzy przygotowali serwer na Discordzie, gdzie możecie znaleźć zespół, skonsultować się z mentorami lub porozmawiać z zespołem realizującym HackYeah! Do Discorda możecie dołączyć klikając w ten link: https://discord.gg/fa83ryF.

Wejściówki i lokalizacja

Wydarzenie odbędzie się w Ptak Expo w Nadarzynie pod Warszawą. Organizatorzy zapewniają bezpłatne pociągi do Warszawy (szczegóły tu), darmowy dojazd autobusami na miejsce wydarzenia spod Pałacu Kultury, pełne wyżywienie oraz, dzięki Pizzy Hut (która podjęła wyzwanie rzucone online przez organizatorów HackYeah), 3000 pizz dla uczestników!

Udział w wydarzeniu jest płatny i wynosi 49,00 PLN, jednak cała pula z biletów jest przeznaczana na rzecz fundacji edukujących dzieci w tematyce programowania — Szkoły 3.0 i Hearty Foundation!

A teraz do wracamy do kwestii click baitu z początku artykułu ; ) – Pierwsze 50 osób, które zarejestruje się na stronie https://hackyeah.pl z kodem: Hack_with_Sekurak wchodzi za darmo!

-ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. leifie

    Jeden darmowy już wyleciał z puli. Dzięki ;)

    Odpowiedz

Odpowiedz