Przed weekendem mamy dla Was coś ekstra 😊 Każdy może dostać linki do dwóch naszych szkoleń prowadzonych w tym roku przez Tomka Turbę tj.
Praktyczny OSSEC (3.5 godz.)
Na szkoleniu poznacie szczegóły narzędzia od instalacji, przez konfigurację aż po samodzielne tworzenie reguł i alarmów poprzez realizację ćwiczeń praktycznych pokazywanych przez prowadzącego. Zostały wskazane także dobre praktyki do pracy z narzędziem w życiu codziennym administratora.
Hackowanie vs. Sztuczna Inteligencja (3 godz.)
AI jest już z nami wszędzie. Wraz z niesamowitymi możliwościami, pojawiły się nowe zagrożenia i wyzwania dla cyberbezpieczeństwa. Na szkoleniu zapoznacie się z tym co to jest AI, jakie niesie zagrożenia i jak może pomóc w codziennej pracy – wszystko na realnych przykładach.
Korzystając z teorii, praktycznych przykładów i case studies, nauczycie się, jak AI jest wykorzystywana do ochrony systemów i danych, jak również jak może być wykorzystywana do przeprowadzania ataków hakerskich.
JAK DOSTAĆ LINKI?
To proste! Wystarczy lekko nam pomóc z promowaniem Mega Sekurak Hacking Party, które odbędzie się 19.10.2023 w Krakowie. Poniżej znajdziecie trzy sposoby jak to zrobić.
SPOSÓB PIERWSZY
Po pierwsze możecie udostępnić linka z ramki na swoich socjalach (FB, Twitter, Linkedin itp.), grupach skierowanych do bezpieczników itp.
Po drugie, można wkleić poniższą wiadomość z ramki do intranetów w Waszych firmach, organizacjach czy uczelniach 😊 Możecie również wykorzystać grafikę z tego posta.
Mega Sekurak Hacking Party w Krakowie, 19.10.2023
19.10.2023 zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tematyką cyberbezpieczeństwa do Centrum Kongresowego ICE w Krakowie. Co na Was czeka?
Cały dzień merytorycznych prelekcji (od 9:00 do 19:00)
Znani prelegenci
Pokazy „hackingu na żywo”
Premiera książki „Wprowadzenie do Bezpieczeństwa IT”
Wyjątkowa atmosfera w urokliwym Krakowie
Prezenty dla uczestników (kubek sekuraka, dostęp do 70 archiwalnych wykładów w postaci zapisów video i inne)
Z kodem: MSHPSOC oszczędzasz 357 zł (płacisz 503 zł brutto zamiast 860).
W mojej organizacji używa się intensywnie. Zaczęło się od tego, że niektórzy pracownicy zaczęli wspomagać się AI i pojawiły się pytania do zarządu o to, co w zasadzie wolno nam robić. Skończyło się na tym, że co miesiąc mamy panel w którym przedstawiamy zastosowania w których została wdrożona integracja z AI i na jakich zasadach. Wszakże nie wszystkie dane wolno nam wysłać do naszego dostawcy usługi. Trzeba pokrótce o tym powiedzieć. Także już nie tylko pracownicy, ale także całe projekty korzystają z AI. Podpytałem też znajomych w innych firmach jak to wygląda i tam jest różnie. Niektórzy korzystają wyjątkowo intensywnie, a inni nie mają takich projektów. Za to wszędzie są pracownicy, którzy korzystają dla własnych potrzeb, żeby ułatwić sobie pracę. Jeśli u ciebie w organizacji nie wspomagacie się AI, to albo działacie w branży w której nie jest to potrzebne, albo macie jakieś specyficzne zastosowania o których popularne chatboty nie wiedzą i nie ma tam nikogo, kto chciałby zająć się douczaniem modelu. W najgorszym wypadku macie zespół, który nieszczególnie interesuje się zmianami technologii na rynku…
AI nie ma jeszcze nigdzie więc czemu piszecie, że jest wszędzie?
W mojej organizacji używa się intensywnie. Zaczęło się od tego, że niektórzy pracownicy zaczęli wspomagać się AI i pojawiły się pytania do zarządu o to, co w zasadzie wolno nam robić. Skończyło się na tym, że co miesiąc mamy panel w którym przedstawiamy zastosowania w których została wdrożona integracja z AI i na jakich zasadach. Wszakże nie wszystkie dane wolno nam wysłać do naszego dostawcy usługi. Trzeba pokrótce o tym powiedzieć. Także już nie tylko pracownicy, ale także całe projekty korzystają z AI. Podpytałem też znajomych w innych firmach jak to wygląda i tam jest różnie. Niektórzy korzystają wyjątkowo intensywnie, a inni nie mają takich projektów. Za to wszędzie są pracownicy, którzy korzystają dla własnych potrzeb, żeby ułatwić sobie pracę. Jeśli u ciebie w organizacji nie wspomagacie się AI, to albo działacie w branży w której nie jest to potrzebne, albo macie jakieś specyficzne zastosowania o których popularne chatboty nie wiedzą i nie ma tam nikogo, kto chciałby zająć się douczaniem modelu. W najgorszym wypadku macie zespół, który nieszczególnie interesuje się zmianami technologii na rynku…