Preorder drugiego tomu książki sekuraka: Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT. -15% z kodem: sekurak-book
Wyciekła broszura reklamowa Pegasusa. Przedstawiciel amerykańskiej policji: wow, fantastyczne narzędzie!
Jak to z każdym dobrym produktem bywa – marketing marketingiem, ale to dopiero demo na żywo potrafi przekonać nieprzekonanych. Vice opisuje właśnie historię dema Pegasusa dla nowojorskiej policji.
Ale przy okazji ciekawostka, dziennikarz dotarł do e-maila przesyłanego w ramach „pokazu” możliwości narzędzia. Mail jest wprawdzie z 2015 roku, ale załączony jest tam dość ciekawy dokument, możliwy do pobrania tutaj.
Jak brzmi główny motyw sprzedażowy?
Zmień smartfon swojego celu w kopalnię złota informacji.
Poniżej w sumie nic nowego: dostęp do SMSów/emaili/lokalizowanie fizyczne telefonu/dostęp do kontaktów/wykonywanie zrzutów ekranowych/przechwytywanie rozmów/wykonywanie zdjęć/dostęp do kont sieci społecznościowych, … A to wszystko do zrobienia w dyskretny sposób:
Pegasus to kompleksowe oprogramowanie do cyberszpiegostwa, które zdalnie i potajemnie wydobywa wszystkie dane z dowolnego smartfona.
Pegasus is an end-to-end cyber intelligence software which remotely and covertly extracts all data from any smartphone.
Wygląda na to że Pegasus miał/ma bardzo dobre opinie wśród amerykańskiej policji, jeden z oficerów skwitował go krótko: „awesome”, w wolnym tłumaczeniu: „wow, fantastyczne narzędzie”. Z drugiej strony chyba nikt nie chce przyznać, że oficjalnie to narzędzie posiada. W przypadku ostatniej afery z FBI, ich przyciśnięty nieco przedstawiciel potwierdził zakup, ale „tylko na potrzeby testów” (product testing and evaluation only). Ciekawe czy te testy miały miejsce na produkcji?
~Michał Sajdak
Ale to zdjęcie iPhona zmaltretowane ikonami z Androida? z BlackBerry? (nawet nie wiem) + te słuchawki na dole. Słaby marketing, może działa na policję w USA, ale na mnie nie.
marketing ;-) + może marketingowy sposób na pokazanie że działa na różne platformy
A nie wziąłeś pod uwagę że to może zabezpieczenie przed prawnikami Apple-a ;).
rozumiem, że jest OK, jak hakerzy hakują instytucje, ale jak instytucje hakują hakerów, to nie jest już OK. Ot taka refleksja.
FBI/CIA/NSA nie mogło poprosić Apple i Google ?
Kto chciał to poprosił
Do zespołu dołączył pewnie FB, bo przecież wszystko w jednym miejscu
Pegasus dla innych
Coś chyba macie z nagłówkami, jak otwieram ten .webp w nowej karcie chromium w androidzie to wychodzą tekstowe krzaczki.
To samo na Chrome (Windows 10).
PS. Sorry, ze windows, ale w pracy jestem ;)