RODO okiem hackera! Praktyczne szkolenie od sekuraka z ochrony danych osobowych. Zapisz się tutaj.

Szkolenie z bezpieczeństwa frontendu aplikacji webowych: JavaScript / jQuery / CSS / Angular / React / …

11 lipca 2016, 11:40 | Aktualności | 0 komentarzy
TL;DR: Jeśli pracujesz z co najmniej jedną z technologii: HTML/CSS/Javascript/jQuery/AngularJS/React – to szkolenie jest dla Ciebie.

Startujemy z 2-dniowymi warsztatami – „bezpieczeństwo frontendu aplikacji webowych” prowadzonymi przez Michała Bentkowskiego, obecnie 11 miejsce w globalnym rankingu Hall of Fame Google – Application Security.

Od Google, Michał do tej pory otrzymał w ramach bug bounty kilkadziesiąt tysięcy USD – z czego większość za webowe błędy właśnie typu klienckiego. Przykładowy research / teksty szkoleniowca – na końcu wpisu.

Pełną agendę szkolenia macie dostępną tutaj – są tam zarówno tematy związane z atakami (różne rodzaje XSS-ów, ataki przez CSS-y, „dangling markup”, Clickjacking, ataki przez SVG/XML/pliki Flash), jak i obroną (podstawy Same Origin Policy, Content-Security-Policy, flagi ciasteczek, odpowiednia separacja subdomen).

Tematy omawiane są też w mocno życiowym podejściu – zobaczcie choćby punkt z agendy: „Content-Security-Policy (CSP) – remedium na problemy bezpieczeństwa czy piekło wdrożenia?”.

Michał ma również zaplanowane podzielenie się elementami warsztatowymi odnośnie samego bugbountingu, a wychodzi mu to całkiem nieźle. Tutaj zobaczycie też kilka prostych, choć egzotycznych metod omijania filtrów, w tym np. błędy bezpieczeństwa w domyślnych przykładach serwowanych nam przez twórców frameworków JS – takich jak React czy Angular.

Na najbliższą edycję mamy dla Was kilka bonusów:

  • 10% rabatu przy powołaniu się podczas rejestracji na sekuraka
  • 20% rabatu dla studentów
  • 30% rabatu dla 1 osoby – jeśli ktoś realizował test penetracyjny w Securitum lub napisał dowolny tekst na sekuraka.

Szkolenie zamknięte

Szkolenie odbywa się regularnie w formie otwartej (+- raz na kwartał), ale możliwe jest również w siedzibie Warszej firmy. Wystarczy żeby zebrało się 5 osób – więc jeśli temat jest dla Was ciekawy – popytajcie przełożonego / znajomych / czy dział HR o możliwość organizacji u Was takiego kursu. O formalną czy nieformalną ofertę można zapytać tu: szkolenia@securitum.pl

Nasze szkolenia z bezpieczeństwa aplikacji

W Securitum realizowaliśmy już dziesiątki szkoleń – wszystkie świetnie oceniane (mamy dość rozbudowany mechanizm ewaluacji kursów), a wyglądają one np. tak (przykład szkolenia zamkniętego, zdjęcie za zgodą uczestników):

Konkretna wiedza

Cóż, w przeciwieństwie do większości naszej konkurencji – najpierw dzielimy się wiedzą i dajemy konkrety a później zapraszamy na szkolenia. Dzięki temu nie kupujecie kota w worku :) Zobaczcie na kilka tekstów Michała, które publikował na sekuraku:

 

–Michał Sajdak

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

Odpowiedz