Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

Super promocja ebooków od Helion

02 stycznia 2021, 08:55 | Aktualności | komentarze 3

Helion ruszył z noworoczną paczką mocnych promocji ebooków – tym razem zerknijcie na wyselekcjonowane pozycje z branży IT (linki + rabaty przy każdej pozycji książkowej poniżej):

  1. Kod nieskażony

O tym, ile problemów sprawia niedbale napisany kod, wie każdy programista. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak napisać ten świetny, czysty kod i czym właściwie powinien się charakteryzować. A także ― jak odróżnić dobry kod od złego? Odpowiedzi na te pytania oraz sposoby tworzenia czystego, czytelnego kodu znajdziesz w książce Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty. Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce poznać techniki rzetelnego i efektywnego programowania!

e-book: 29,90 zł (69,00 zł)
książka drukowana: 41,40 zł (69,00 zł)

2. Architektura idealna

W książce Czysta architektura. Struktura i design oprogramowania. Przewodnik dla profesjonalistóww jasny i interesujący sposób przedstawiono uniwersalne zasady architektury oprogramowania wraz z szeregiem wskazówek dotyczących stosowania tych reguł w praktyce. Wyczerpująco zaprezentowano tu dostępne rozwiązania i wyjaśniono, dlaczego są one tak istotne dla sukcesu przedsięwzięcia. Publikacja jest wypełniona praktycznymi rozwiązaniami problemów, z którymi musi się mierzyć wielu programistów. Szczególnie cenne są uwagi dotyczące zapobiegania częstemu problemowi, jakim jest stopniowa utrata jakości kodu w miarę postępu projektu.

e-book: 29,90 zł (67,00 zł)
książka drukowana: 40,20 zł (67,00 zł)

3. Trenując sieci neuronowe

Uczenie maszynowe z użyciem Scikit-Learn i TensorFlow to bestsellerowy przewodnik po technikach uczenia maszynowego. Wystarczą minimalne umiejętności programistyczne, aby dzięki tej książce nauczyć się budowania i trenowania głębokiej sieci neuronowej. Zawarto tu minimum teorii, a proces nauki jest ułatwiony przez liczne przykłady i ćwiczenia. Wykorzystano gotowe rozwiązania i przedstawiono zasady pracy ze specjalistycznymi narzędziami, w tym z TensorFlow 2, najnowszą odsłoną modułu. W efekcie niepostrzeżenie przyswoisz niezbędny zasób pojęć i narzędzi służących do tworzenia systemów inteligentnych. Poznasz różnorodne techniki i zaczniesz samodzielnie ich używać. Po lekturze będziesz biegle posługiwać się najnowszymi technologiami sztucznej inteligencji!

e-book: 29,90 zł (129,00 zł)
książka drukowana: 77,40 zł (129,00 zł)

4. Twórz kod wydajny i wysokiej jakości

Piąte wydanie podręcznika Python. Wprowadzenie zostało gruntownie zaktualizowane i rozbudowane o dodatkowe treści. Omówiono tu najnowsze wersje Pythona w liniach 3.X i 2.X, czyli 3.3 i 2.7, i dodano opisy nowych lub rozszerzonych mechanizmów, takich jak obsługa formatu JSON, moduł timeit, pakiet PyPy, metoda os.popen, generatory, rekurencje, słabe referencje, atrybuty i metody __mro__, __iter__, super, __slots__, metaklasy, deskryptory, funkcja random, pakiet Sphinx i wiele innych. W książce znalazło się mnóstwo ćwiczeń, quizów, pomocnych ilustracji oraz przykładów kodu. Jest to kompendium dla każdego, kto chce szybko zacząć programować w Pythonie i tworzyć wydajny kod o wysokiej jakości.

e-book: 29,90 zł (169,00 zł)
książka drukowana: 101,40 zł (169,00 zł)

5. Od ambitnego do najlepszego

Książka Pragmatyczny programista. Od czeladnika do mistrza powinna być lekturą obowiązkową każdego developera, który myśli o samodoskonaleniu ― pomoże Ci być bardziej wydajnym w pracy, dociekliwym i przygotowanym na nowe wyzwania. Poznasz najlepsze praktyki i najczęstsze pułapki procesu wytwarzania oprogramowania, nauczysz się pisać elastyczny, dynamiczny i łatwy w dostosowywaniu kod, opanujesz także sprawdzone techniki efektywnego testowania oprogramowania.

e-book: 29,90 zł (69,00 zł)
książka drukowana: 41,40 zł (69,00 zł)

6. Do you speak English?

Programista nieznający angielskiego? Ze świecą szukać! Większość osób pracujących w zglobalizowanej branży IT siłą rzeczy zna język angielski. Umiejętność posługiwania się nim jest niemal tak oczywista jak umiejętność czytania — przynajmniej w teorii i na świadectwach szkolnych oraz w indeksach ze studiów. W praktyce bowiem nawet ludziom, którzy ukończyli naukę języka na średnim i wyższym poziomie, często brak swobody i naturalności w posługiwaniu się angielskim, a ich wiedza dotycząca gramatyki i słownictwa nie jest usystematyzowana. Czujesz, że to także Twój problem? W takim razie oto coś dla Ciebie. Angielski dla specjalistów IT. Kurs video. Komunikacja w codziennej pracy bazuje na praktycznych przykładach ściśle powiązanych z tematyką programistyczną, dzięki czemu zobaczysz jasno i wyraźnie, jak wprowadzać w życie dane zagadnienia — w mowie i piśmie.

kurs video: 29,90 zł (99,00 zł)

7. Kierunek JavaScript

Bez znajomości i umiejętności korzystania z JavaScriptu trudno stworzyć jakąkolwiek stronę czy aplikację, która będzie atrakcyjna i interaktywna. JavaScript jest językiem skryptowym, a tworzone w nim skrypty pozwalają między innymi reagować na zdarzenia, walidować dane wprowadzane do formularzy czy tworzyć złożone efekty wizualne. Innymi słowy, projekt wsparty mocą JavaScriptu ożywa i staje się bardziej przyjazny dla użytkownika. Stąd każdy programista, w szczególności frontend developer, powinien dobrze opanować ten język i poznać pełnię jego możliwości ― na przykład w ramach szkolenia Frontend developer. Kurs video. JavaScript. Poziom podstawowy.

kurs video: 29,90 zł (59,00 zł)

8. Gotów na egzamin?

Postęp w dziedzinie sieci komputerowych umożliwiają sprzęt i oprogramowanie firm związanych z teleinformatyką. Jednym z największych i od dawna obecnych na rynku przedsiębiorstw jest Cisco. Firma kładzie szczególny nacisk na szkolenie specjalistów, którzy będą pracować na jej produktach przeznaczonych do budowy i obsługi sieci. Zasadą kursów Cisco jest szkolenie teoretyczne i praktyczne, a następnie wydawanie certyfikatów po pomyślnie zdanym egzaminie. Narzucają one uznany powszechnie w świecie standard znajomości zagadnień związanych z sieciami komputerowymi, a w szczególności powszechnie używanym sprzętem produkcji Cisco. Nie czujesz się w pełni przygotowany do egzaminu? W zdaniu go pomoże Ci Administrowanie sieciami Cisco. Kurs video. Przygotowanie do egzaminu CCNA/ICND1 100-105.

kurs video: 29,90 zł (760,00 zł)

9. Aplikacje w chmurze

ASP.NET Core jest międzyplatformową strukturą typu open source, służącą do tworzenia nowoczesnych aplikacji internetowych, które bazują na chmurze. ASP.NET Core. Kurs video. Tworzenie REST Web API prezentuje, jak za pomocą ASP.NET Core stworzyć aplikację typu web API, która docelowo może zostać skonsumowana przez SPA (single page application), aplikację mobilną lub IoT czy też ― szerzej ― dowolną aplikację, której komunikacja odbywa się za pomocą protokołu HTTP. Pokazuje też, w jaki sposób prawidłowo zbudować aplikację zgodną z zasadami architektury REST. W trakcie kursu video omawiane są dobre praktyki, takie jak wstrzykiwanie zależności, automapowanie, logowanie błędów, walidacja modelu, stosowanie mapowania obiektowo-relacyjnego.

kurs video: 19,90 zł (39,00 zł)

10. Automatyzacja w administracji

Ansible jest elastycznym, wszechstronnym i niezwykle pomocnym narzędziem do automatyzacji w IT. Jego użycie pozwala zautomatyzować pewne powtarzalne procesy i działania, co powinno szczególnie zainteresować osoby pełniące funkcje administratorów sieci. W ramach czynności administracyjnych automatyzować można choćby tworzone środowiska (takie jak stacje robocze dla pracowników) czy serwery w infrastrukturze IT. O ile jednak dla admina znajomość narzędzia Ansible jest kwestią wyboru, o tyle na przykład dla DevOps engineera to już właściwie sprawa obowiązkowa. Ze szkoleniem Ansible. Kurs video. Automatyzacja w IT od podstaw opanowanie tego narzędzia na poziomie podstawowym zajmie Ci dosłownie kilka godzin.

kurs video: 29,90 zł (129,00 zł)

Zerknijcie też na inne ciekawostki na ebookpoint – realizują oni po raz dziewiąty dużą akcję e-czytelniczą, w tym roku pod hasłem #Zaczytani2021. W promocji czeka na Ciebie aż 35 tysięcy tytułów, w tym e-booki, audiobooki i kursy video w cenach od 6,90 zł do 29,90 zł z rabatami sięgającymi do 95 procent. Nowością są książki drukowane z 40-procentowym rabatem i darmową wysyłką od 40 zł. Promocja trwa jedynie 72 godziny i zdarza się tylko raz w roku! Obejmuje książki z każdej dziedziny życia, w tym mnóstwo tytułów z kategorii IT, między innymi z wydawnictw: Helion, PWN, Promise, IT Start czy Videopoint.

Uwaga! W trakcie promocji dodatkowo do wygrania trzy czytniki PocketBook wraz z trzema bonami na zakupy o wartości 100 zł każdy. Wystarczy w dniach 2-5 stycznia 2021 kupić książkę, e-book, audiobook lub kurs oraz dokończyć zdanie: Najlepsza przeczytana w 2020 roku książka to… i w maksymalnie kilkunastu zdaniach napisać na blogu ebookpoint.pl co szczególnego jest w tej książce i dlaczego warto ją przeczytać. Na końcu wypowiedzi trzeba podać swój unikalny numer zamówienia. Nagrody trafią do trzech najbardziej kreatywnych osób!

Ale, ale ― na koniec DESER, czyli to, co lubimy najbardziej. PREZENTY!

Dla Czytelników sekuraka ebookpoint.pl przygotował cztery zupełnie nieinformatyczne e-booki. Wszak nie samym IT człowiek żyje! Pobierajcie, czytajcie, relaksujcie się!

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. Konrad

    Czy te kursy wybraliście czy tak sobie zostały wrzucone? Chodzi głównie mi o videopoint , bo do pozycji czytanych nie ma wątpliwości

    Odpowiedz
  2. Karol
    Odpowiedz

Odpowiedz