[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Sekurak Hacking Party Wrocław – relacja z Multikina!

14 stycznia 2017, 14:34 | Aktualności | komentarzy 17

13 stycznia 2017r. mieliśmy pierwsze Sekurak Hacking Party we Wrocławiu, które wzbudziło wyjątkowe zainteresowanie uczestników. W imprezie uczestniczyło około 540 osób! Tym razem gościliśmy w największej sali wrocławskiego Multikina i mieliśmy w repertuarze 4 prezentacje praktyczne, które wypełniły miło 3 godziny zaplanowane na całe wydarzenie.

Jeśli ktoś chciałby automatycznie otrzymywać info o kolejnych edycjach (rożne miasta), polecam zerknąć tutaj.
SONY DSC

SHP Wrocław

Z prezentacji mieliśmy po kolei:

 • mój przegląd po bezpieczeństwie IoT (z hackowaniem na żywo) – szkoda że nie było więcej czasu bo miałem w plecaku jeszcze parę urządzeń do pokazania :)
 • Michał Bentkowski uchylił rąbka tajemnicy odnośnie swoich wyczynów z hackowaniem Google, a później pokazał jak XSS w jednym z narzędzi do zipowania umożliwia zdalne wykonanie kodu na komputerze ofiary, której podeślemy odpowiednio spreparowanego zip-a
 • Mateusz Niezabitowski z kolei wprowadził nas w świat deserializacji (natywnej i nienatywnej) w Javie, co było podsumowane live demo podwójnego wykonania kodu na Jenkinsie.

Następnym razem musimy zaplanować więcej czasu na pytania z sali, bo mam wrażenie że i godzina byłaby za mało na wszystkie odpowiedzi ;-)

Jest też bardzo duża szansa, że za jakiś czas udostępnimy filmy z wszystkich (lub większości) prezentacji.

Standardowo też podziękowania dla wspierających hacking party:

— Michał Sajdak

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Mateusz

  Prezentacje naprawdę bardzo merytoryczne i dobrze poprowadzone. Czas minął niepostrzeżenie szybko. Dziękuję za możliwość uczestniczenia w spotkaniu!

  Ogólnie to bardzo ciekawy i praktyczny jest pomysł Michała Bentkowskiego na pytania zadawane przez stronę www i odpowiedź na nie po prezentacji. Sala była bardzo duża (jak to kinowa) i krzyczenie z jej końca ciężko sobie wyobrazić. Dodatkowo sądzę, że wiele osób boi się zadać pytanie z obawy o to, że jest (w ich mniemaniu) „głupie” etc. W tym przypadku te bariery znikają. Fajnie byłoby to przetestować na jakimś kolejnym dużym spotkaniu lub dwóch, ale tak, żeby wszyscy prelegenci z tego korzystali (a pytania wyświetlane mogłyby być po prostu na ekranie).

  Jak znowu będziecie chcieli przyjechać do Wrocławia (do czego gorąco zachęcam) to będę i swojego pracodawcę namawiać, żeby włączył się w sponsoring, bo z tego co widziałem naprawdę warto.

  Jeszcze raz dzięki chłopaki i oby tak dalej! :-)

  Odpowiedz
 2. Witek

  Ciekawe prezentacje. Bardzo dobrze przygotowane technicznie – wszystko szło jak po sznurku.
  Hackowanie IoT – czułem, że Michał Sajdak dogłębnie zanalizował temat.
  Pomysł Michała Bentkowskiego z pytaniami przez www rzeczywiście ułatwił komunikację. Sposób prezentacji bardzo oryginalny.
  Mateusz Niezabitowski pokazał hackowanie na żywo w interesujący sposób.
  Gratuluję prelegentom i ekipie przygotowującej spotkanie! Dzięki i powodzenia:)

  Odpowiedz
 3. Przemek

  Świetne prezentacje, bardzo miło spędziłem czas za co chciałbym podziękować. Forma pytań, którą wykorzystał Michał Bentkowski była naprawdę wygodna, siedziałem na końcu sali i nie wyobrażam sobie zdzierać gardła, a tak można było bezproblemowo zapytać o to, co nas akurat interesowało.
  Jak dla mnie, najciekawszy był wykład o IoT, wiedziałem, że jest sporo dziur, ale nie wiedziałem, że aż tyle :)

  Odpowiedz
 4. Łukasz

  Prezentacje i hands-on na żywo są świetną formą prezentowania wiedzy i tematów, strona internetowa z pytaniami dla prowadzącego na pewno pozwoliłaby na lepszy kontakt z prezentującymi. Ci pokazali bardzo wysoki poziom profesjonalizmu i znajomości tematu, co bardzo dobrze oddało naturę tematu.

  Nic, tylko liczyć na to, że takie SHP będą odbywać się co roku :)

  Odpowiedz
 5. Marek

  Bylem, widzialem, polecam.

  Odpowiedz
 6. Michu

  Świetne wydarzenie, super ludzie I dobra atmosfera. Wszystkie prezentacje mega ciekawe! Dzieki za mozliwosc uczestnictwa!

  Odpowiedz
 7. Damian

  Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w tym wydarzeniu! Polecam każdemu! Czas na wszystkie prezentacje minął w mgnieniu oka. Ciekawie było ich posłuchać, choć najciekawszym punktem były pokazy na żywo podatności.
  Pomysł Michał Bentkowskiego na zadawanie pytań bardzo pomysłowy!

  Odpowiedz
 8. Pierwszy raz miałem przyjemność być na spotkaniu z prezentacją podatności na żywo, bez żadnych tabu i niedomówień (no racja, Michał nie chce udostępnić programu do odpalenia zdalnego shella na routerze :D ). Można się było wiele dowiedzieć i zainspirować do własnej pracy. Prelegenci byli dobrze przygotowani. Szkoda tylko, że nie starczyło koszulek. :(

  Odpowiedz
  • 500 koszulek to nasz cały zapas na ten rok ;) Ale będą niedługo kolejne akcje na sekuraku (sekurakołaj reloaded – za jakieś 1.5 tygodnia :)

   Odpowiedz
 9. Andrzej

  Przyjemne i merytoryczne spotkanie. Widać, że wszyscy prowadzący znają się w temacie który prezentują, potrafią i chcą podzielić się swoją wiedzą. Pokazanie przykładów na żywo bardzo przyjemne.
  Pomysł na pytania przez apkę ciekawy. Osoby z końca sali też mogły zadać pytanie bez podnoszenia głosu.
  Liczę na to, że SHP będzie co roku (jak nie częściej).

  Odpowiedz
 10. Hubert

  Super wykłady + prezentacje. Wydawało mi się, że IoT będzie najciekawsze, ale jednak przebiły się prezentacje Michała Bentkowskiego, i mimo, że o wiele bardziej wolę zabawę z hardware, to bardzo mnie zaciekawiły. Pytania na www również na wielki plus. Ostatnia prezentacja również ciekawa, fajnie by było dodać jakiś zupełnie realny przypadek z pracy, o ile pracodawca wyrazi zgodę.
  Moim zdaniem wszystko na 5+, można by się zastanowić jedynie nad kolejnością prezentacji – zgodnie z zasadą, że najciekawsze dla największej liczby osób wrzucamy na koniec ;) + przynajmniej godzina pytań i dyskusji po wszystkich wykładach.

  Odpowiedz
 11. Jan Gutowski

  Bardzo pozytywne wrażenia – faktycznie nie wiadomo kiedy ten czas zleciał :). Merytorycznie bardzo dobrze, dodatkowo ciekawie i w prosty sposób zaprezentowane – sądzę, że nawet osoby niesiedzące w temacie mogły zrozumieć.

  Czekam na kolejne odsłony!

  Odpowiedz
 12. Jacek

  Bardzo dobrze prowadzone prezentacje, rzeczowo, zrozumiale, jednak wyraźnie zabrakło czasu, bo chłopaki mieli dużo więcej do powiedzenia i widać było jak przeskakują do kolejnych slajdów bo im się kończył czas, a o każdym z tych tematów chętnie bym posłuchał do końca.

  Dzięki!

  Czekam na kolejne!

  Odpowiedz
  • No rzeczywiście na pewno trochę brakuje czasu na dyskusję na luzie :)
   Jedziemy zazwyczaj z koksem i chcemy zrobić w 3h (z małymi przerwami) max treści / minimum rozpraszaczy.

   Ale może rzeczywiście wprowadzimy w standardzie dłuższe przerwy + system zadawania pytań (C) Michał B.

   Odpowiedz
 13. Świetne wykłady, genialne prezentacje. Michał Bentkowski – naprawdę niesamowite wystąpienie.

  System przerw do poprawienia. Proponuje pomiędzy prezentacjami krótsze i jedną dłuższą w połowie spotkania. Do tego przydałoby się trochę więcej czasu na dyskusję i jeszcze więcej pokazów praktycznych. Nie widzę przeciwwskazań do przedłużenia całości o godzinę :)

  Czekam na kolejne SHP!

  Odpowiedz
 14. Joanna

  Byłam, widziałam, jestem pod wrażeniem :D Naprawdę cieszę się, że byłam na Hacking Party. Świetnie przygotowane prezentacje, prowadzący merytoryczni, ale na luzie. Konkretne przykłady, bardzo fajne prezentacje. Mam nadzieję, że Sekurak w niedługim czasie znów zawita do Wrocławia :)

  Odpowiedz
  • :) kolejna edycja we Wrocławiu po wakacjach zapewne. Z nowymi ostrymi prezentacjami :)

   Odpowiedz

Odpowiedz