MEGA sekurak hacking party już 13. czerwca – zdobądź bilety tutaj.

Sekurak – #1 miejsce na NASK/CERT Secure

13 listopada 2013, 09:19 | W biegu | komentarze 4

Organizatorzy konferencji Secure (NASK+CERT Polska) poinformowali na swoim facebookowym profilu o najlepszej wg uczestników prezentacji.

Ku naszemu pewnemu zaskoczeniu, najlepszą prezentacją okazała się prelekcja sekurakowa :] Sami organizatorzy piszą tak:

Najlepiej ocenioną przez uczestników prezentacją okazały się „Wybrane ataki na urządzenia sieciowe” Michała Sajdaka z sekurak.pl. Michał bezapelacyjnie wygrał w obu kategoriach – zawartości merytorycznej (śr. ocen 4,774; w skali 1-5) i formy prezentacji (4,811; j.w.).

Na całej imprezie było mniej więcej tak (uczestniczyło ok. 400 osób):

ms2

A na sekurakowej prezentacji mniej więcej tak:
ms

–ks

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. pawel

  Gratulacje!

  Odpowiedz
 2. MateuszM

  Gratuluję. Z agendy widzę, że konkurencja była spora ale jak widać mizerna :-)

  Odpowiedz
  • Dzięki. Czy mizerna to nie wiem ;-)

   Osobiście najbardziej podobała mi się prezentacja Gynvaela Coldwinda m.in. o fuzzowaniu antywirusów. Niezła sprawa – masz buga w silniku AV – wysyłasz komuś maila z odpowiednim załącznikiem – AV to automatycznie skanuje i nagle jest wykonanie kodu w Twoim OS. Nie musisz nic otwierać uruchamiać czy cokolwiek :P

   Odpowiedz
 3. MateuszM

  @sekurak, poruszyłeś ciekawy temat. Spoglądając z perspektywy czasu dochodzę do wniosku, że właśnie wyszukanie i wykorzystywanie takich side efektów jest najgroźniejsze a zarazem najskuteczniejsze.

  Na podstawie tego co opisałeś można by powiedzieć, że AV to taki demon systemowy wyzwalany e-mailem :-) Ciekawe czy się szerzej przyjmie jako uzupełnienie zaplanowanych zadań w Windowsie. Wyobrażam sobie admina co ma okrojone uprawnienia, któremu dyrekcja każe coś zrobić podczas nieobecności szefa działu IT. Co ma zrobić admin? Wysłać aplikację pocztą :-) !

  Odpowiedz

Odpowiedz