MEGA sekurak hacking party już 13. czerwca – zdobądź bilety tutaj.

Sędzia z Łodzi zgubił pendrive z projektami wyroków, uzasadnieniami, danymi osobowymi…

06 października 2019, 17:00 | W biegu | komentarze 2

O tym fakcie informuje sąd okręgowy w Łodzi. Poza projektami wyroków czy uzasadnień do nich, na nośniku mogła znajdować się cała masa ciekawych danych:

Na wskazanym nośniku zapisane były projekty orzeczeń czyli postanowień, wyroków oraz uzasadnień do nich (…) Mogło dojść do opisania schorzeń, rokowań, wskazania czasokresu zwolnienia itp (…)  Nie możemy wykluczyć, ale raczej mało prawdopodobne jest, aby były tam takie dane jak numer pesel, numer i seria dowodu osobistego.

Martwi nieco zakres czasowy, z którego mogły „zniknąć” dane:

Opisana sytuacja dotyczy danych przetwarzanych w X i XIII Wydziale Gospodarczym Sądu Okręgowego w Łodzi i tych spraw, które były w referacie sędziego Pawła Hajdysa, tj.  wpłynęły do sądu w okresie od kwietnia 2016 roku do końca sierpnia 2019 roku, w szczególności tych, które  zakończyły się.

Sąd apeluje:

W związku z powyższym, prosimy Państwa o czujność, a w przypadku uzyskania informacji o ewentualnych próbach wykorzystania Państwa danych, którymi dysponował Sąd – o niezwłoczne zawiadomienie organów ścigania oraz kontakt z Sądem. Może  bowiem dojść do naruszenia dobrego imienia, próby kradzieży tożsamości czy utraty kontroli nad własnymi danymi.

Plus za otwartość, minus za niestosowanie FDE. Nie wypowiadamy się czy przenoszenie danych tego typu jest dopuszczalne, natomiast np. wolumen Veracrypta można wykonać łatwo i bez kosztów.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. tao

    Moim zdaniem bazy danych i systemy, rządu czy instytucji i firm powinny być zabezpieczone tak żeby nikt nie mógł kopiować ich na zewnętrzne nośniki nawet jeśli byłyby szyfrowane. Zresztą jakby nie było to już podchodzi pod paragraf, wynoszenie poufnych danych. Swoją drogą myślałem że PiS ma zapewnić bezpieczeństwo obywatelom, ale jak widać to PiS na wode fotomontaż.

    Odpowiedz
  2. zero one

    Kurcze, a gdzie mój wpis m.in. o tym że sędzia powinien zostać zlicytowany i zapłacić za narażanie ludzi…?

    Odpowiedz

Odpowiedz