[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Ruszamy z kolejnym remote Sekurak Hacking Party. Rejestr Windows/Ransomware/Bettercap

10 lutego 2021, 16:31 | Aktualności | 0 komentarzy

remote Sekurak Hacking Party strikes back ;-) Tym razem, w trakcie wydarzenia dostępnego w trybie on-line opowiemy o takich tematach:

Grzegorz Tworek: Rejestr Windows. Czym jest, jak działa i jak nad nim choć trochę zapanować

Przez wiele lat swojego istnienia rejestr Windows obrósł legendami. Oczywiście, można w paru miejscach znaleźć niezły śmietnik, ale tak naprawdę, to po prostu bardzo specyficzna, specjalizowana baza danych konfiguracyjnych. W trakcie sesji nie usłyszycie co w rejestrze umieścić albo co z niego skasować. Dowiecie się za to jak działa i czego się po nim spodziewać.

Michał Sajdak: Jak ransomware dostaje się do firm? 

W trakcie prezentacji pokażę bieżące trendy „na rynku” ransomware. Zobaczymy kilka realnych, wieloetapowych scenariuszów infekcji na firmy. Zobaczycie jak krótki jest czasem przedział czasu: od początku infekcji do zaszyfrowania wszystkich systemów. W końcu zaprezentuję również aktualne statystyki – w jaki sposób ransomware obecnie dostaje się do firm. Otwarcie zainfekowanego dokumentu? A może raczej zdalny dostęp? A może…?

Maciej Szymczak: Bettercap a ataki na WiFi
Lightning talk / praktyczny pokaz – jak w tytule :-)

Rejestracja tutaj (każdy dostanie również zapis filmowy z wydarzenia).

Co dalej z rSHP? Dużo będzie zależało od Waszej liczebności na wydarzeniu – w miarę możliwości prosimy więc o polecanie dalej najbliższej edycji :] Więcej też na samym wydarzeniu.

PS
Ważne. Osoby, które podczas ostatniego rSHP (pod koniec 2020 roku) miały aktywny abonament (i nie zrezygnowały z abonamentu) – otrzymają bezpłatnie linka do tej edycji.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

Odpowiedz