[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Rosja całkowicie odłączy się od Internetu (w ramach testów związanych z bezpieczeństwem)

11 lutego 2019, 16:37 | W biegu | komentarze 4

Eksperyment z rozmachem – Rosja ma być odłączona od Internetu (w ramach procedury testowej, na jakiś czas). Całość została zaproponowana pod koniec zeszłego roku, a eksperyment ma na celu zebranie wniosków z realnego odłączenia. Wnioski z kolei mają wpłynąć na ostateczny wygląd ustaw.

W draftach wspominanych ustaw, poza konieczną autonomią działania Internetu w ramach kraju, jest również informacja o wymogu routowania ruchu przez operatorów poprzez infrastrukturę kontrolowaną przez Roskomnadzor (co za przyjemna nazwa ;)

In addition, Russian telecom firms would also have to install „technical means” to re-route all Russian internet traffic to exchange points approved or managed by Roskomnazor, Russia’s telecom watchdog.

Roskomnazor will inspect the traffic to block prohibited content and make sure traffic between Russian users stays inside the country, and is not re-routed uselessly through servers abroad, where it could be intercepted.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Zxcs

  Miło, przynajmniej tymczasowo mniej spamerów będzie :)

  Odpowiedz
 2. Tomasz

  Astrologowie ogłaszają tydzień Roskomnadzoru. Populacja graczy CS:GO zmniejsza się :)

  Odpowiedz
 3. zero one

  „…przez Roskomnadzor (co za przyjemna nazwa ;)”
  He he he ;-)

  Odpowiedz
 4. Ciekawy

  Może wtedy łatwiej będzie namierzyć „spamerów” opłacanych przez Kreml i ich wojsko. Pomyśleli o tym, że niechcący sami się mogą wystawić, bo przecież nie zostaną bez informacji z zewnątrz nawet na pół sekundy. Bo byłoby to przecież nielogiczne!

  Odpowiedz

Odpowiedz