nie daj się cyberzbójom! – zapisz się bezpłatne szkolenie o bezpieczeństwie dla wszystkich

PWK: Penetration Testing With Kali — aktualizacja znanego kursu dla pentesterów

22 grudnia 2013, 00:41 | Aktualności | komentarze 4

Offensive Security — firma stojąca za projektami takimi jak Backtrack/Kali Linux, GHDB czy Exploit Database — zapowiedziała reedycję swojego topowego szkolenia, dzięki któremu można uzyskać certyfikację OSCP (Offensive Security Certificed Professional), uznaną w środowisku pentesterów.

PWK: Penetration Testing With Kali jest ewolucją szkolenia PWB 3.0 (Penetration Testing With Backtrack), które uczy metod penetrowania systemów w specjalnie przygotowanych laboratoriach online.

Zapowiedź nowej edycji szkolenia nie jest zaskoczeniem —w marcu tego roku Offensive Security przedstawiło następcę systemu Backtrack, na którym opierała się idea wcześniejszej wersji szkolenia, PWB. Dostęp do kursu PWK, który opiera się w całości o nowy system Kali Linux, zostanie odblokowany 5 stycznia 2014 roku. Od tego momentu będzie można zapisywać się na szkolenie w wersji online (zdalnej), co umożliwi przystąpienia do egzaminu certyfikującego OSCP.

Offensive Security potrzebowało 9 miesięcy, aby przy równoległych pracach nad poprawkami nowego systemu operacyjnego, przygotować również nowe szkolenie. Twórcy tłumaczą tak długi czas oczekiwania faktem całkowitego przepisania kursu. Przyszli uczestnicy PWK powinni więc spodziewać się świeżych materiałów i prawdopodobnie również nowego środowiska testowego — wszystko po to, aby przystosować szkolenie pod nową filozofię systemu Kali.

Warto zaznaczyć, że obecni absolwenci kursów Offensive Security w najbliższych dniach powinni otrzymać na swoje skrzynki mailowe ofertę z kursem PWK ze specjalną zniżką.

Penetration Testing With Kali

 

Adrian “Vizzdoom” Michalczyk
dla portalu
Sekurak.pl

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. pl

  Martwy link: http:// sekurak.pl/Dropbox/Vizzdoom/ … /exploit-db.com

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 2. Marcin

  Tak, dla absolwentów odświeżenie materiałów wiąże się z opłatą 50$. Natomiast osoby, które maja dostęp do labu pwb, będą mogli za darmo przepiąć się na nowy lab.

  Odpowiedz
 3. Stefan

  Jak oceniacie ten kurs? Warto?

  Odpowiedz

Odpowiedz