Dlaczego hackowanie aplikacji webowych jest proste? Zapisz się na darmowe szkolenie od sekuraka.

Marynarka wojenna USA nadal używa Windows XP i słono za to płaci…

29 czerwca 2015, 20:03 | W biegu | komentarze 4

Jak informuje CNN Money, sama tylko marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych (United States Navy) musi płacić Microsoftowi 9 milionów dolarów rocznie w związku z dalszym wykorzystywaniem niewspieranego już systemu Windows XP.

Oczywiście w przypadku wielu specjalizowanych urządzeń i programów wojskowych migracja do nowszych wersji systemów Windows może być zadaniem niełatwym. Na tym właśnie bazuje Microsoft, oferując specjalne kosztowne opcje wsparcia dla firm chcących nadal mieć dostęp do krytycznych aktualizacji dla Windows XP.

W kolejnych latach opłaty będą jeszcze wyższe, osiągając w przypadku US Navy 31 milionów dolarów w 2017 roku. Biorąc pod uwagę specyficzne podejście do zagadnień bezpieczeństwa informatycznego w tego typu instytucjach, pytanie brzmi, czy amerykańska armia z odpowiednim wyprzedzeniem podjęła temat migracji?

Jak się jednak okazuje, US Navy nie jest odosobnione, gdyż niemal 15% wszystkich pecetów na świecie nadal działa pod kontrolą poczciwego XP!

— WS

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. A to nic dziwnego, ja też bardzo lubię prostotę XP. Poza tym o ile użytkownik domowy za jakiś czas może sobie wymienić komputer ciężko oczekiwać, że cała marynarka USA zrobi to w krótkim czasie.

  Odpowiedz
  • Jasne, to w ich przypadku spory projekt no i pytanie, czy te kwoty są rzeczywiście z ich punktu widzenia takie ogromne? Budżet US Army to grubo ponad pół biliona (sic!) USD rocznie…

   Odpowiedz
 2. mmmmnnn

  Jakie są statystyki dla czytelników sekuraka?
  OS, przeglądarka, wtyczki?

  Jak zrobić skrypcik w php, żeby pokazywało dane jak na https://panopticlick.eff.org/ ?

  Odpowiedz
  • Statystyki dla Sekuraka są oczywiście znacznie „lepsze” niż te „ogólnointernetowe”.

   Tutaj można podglądać implementację tego typu metod.

   But since most of the spying is done through JavaScript you can just use the View Source option in your browser.

   Odpowiedz

Odpowiedz