nie daj się cyberzbójom! – zapisz się bezpłatne szkolenie o bezpieczeństwie dla wszystkich

Łamanie haseł na GPU w cloudzie, bezpieczeństwo WiFi w naszym zdalnym labie, topowi trenerzy – zapraszamy na nasze zdalne szkolenia

10 września 2020, 10:47 | Aktualności | komentarzy 5

Nie ma co ukrywać, że epidemia związana z covidem miała negatywny wpływ na branżę szkoleniową. W marcu odwołaliśmy wszystkie zaplanowane na najbliższe 2-3 miesiące szkolenia prowadzone dotąd wyłącznie stacjonarnie, z dnia na dzień budżety szkoleniowe naszych Klientów zostały „zamrożone”, albo nierzadko  „skonsumowane” przez inne, pilniejsze potrzeby organizacji.

Choć generalnie wizja kreowana przez wszystkich wokół była raczej mało optymistyczna, my zakasaliśmy rękawy i wzięliśmy się do roboty! Po kilku miesiącach możemy powiedzieć, że się udało – wszystkie nasze szkolenia mamy dostępne w zdalnej formule, a ich cena jest niższa (nie ponosimy choćby kosztów rezerwacji sali czy dojazdów :).

Osobiście najbardziej chyba zadowolony jestem z przygotowania zdalnej wersji szkolenia przygotowującego do egzaminu na CEH (Certified Ethical Hacker). To szkolenia zawsze było prowadzone u nas nieco pod prąd – tzn. z masą autorskich ćwiczeń praktycznych (trzymających się oczywiście zakresu kursu). Dzięki temu osiągamy od razu trzy cele: ludzie przygotowują się w efektywny sposób do egzaminu, są bardziej zaangażowani (ćwiczenia!) i dodatkowo wynoszą wiedzę przydatną od razu w tzw. realnym życiu.

Z ciekawostek – na zdalnym szkoleniu dodaliśmy zupełnie nowe ćwiczenie polegające na łamaniu serii hashy z wykorzystaniem hashcata działającego na GPU (każdy otrzymuje dostęp do swojej maszyny wirtualnej z osobnym GPU). Mamy również opanowane testowanie bezpieczeństwa WiFi. Wygląda to tak jak poniżej (to realne zdjęcie naszego labu, do każdej maszyny wirtualnej podłączona jest jedna karta WiFi, wirtualki mamy postawione na mocnym NUC-u):

 

W każdym razie po tym pięciodniowym praktycznym szkoleniu, nasza ostatnia grupa była wręcz mocno entuzjastyczna (nie jest to takie oczywiste, po siedzeniu 5 dni non stop, w dużym skupieniu, przed monitorem). Poniżej zresztą już bardziej formalne referencje:

Referencje – szkolenie CEH

Z nieco krótszych szkoleń – warto przyjrzeć się również: bezpieczeństwu aplikacji www, bezpieczeństwu sieci / testy penetracyjne czy bezpieczeństwu frontendu aplikacji WWW. Te kursy robimy w znacznie niższej cenie zdalnej i jestem przekonany, że mają one obecnie najlepszy stosunek jakości do ceny – spośród ofert dostępnych na polskim rynku :-)

W przypadku szkoleń zamkniętych (czyli dla dedykowanej grupy z Waszej firmy) istnieje opcjonalna możliwość uruchomienia szkoleń w blokach po pół dnia (czyli np. 2 dni rozbijane jest na 4 bloki po ~4h i działamy od rana do 13:00, albo od 13:00 do późnego popołudnia).

Jeśli nie jesteście jeszcze przekonani, zobaczcie co o organizacji szkoleń mówi Michał Bentkowski – jeden z naszych trenerów :)

Inne kursy? Zobaczcie po prostu na pełną ofertę tutaj – na pewno coś ciekawego dla siebie znajdziecie :-) Jeśli z kolei szukacie czegoś dla osób nietechnicznych, warto sprawdzić nasze modułowe szkolenie z bezpieczeństwa dla pracowników biurowych.

Do zobaczenia.

–Michał Sajdak

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Marek

  Ja się cieszę na OSINT i zaawansowane bezpieczeństwo frontendu. Co do zasady nie jeżdżę na jednodniowe szkolenia i konferencje (czas podróży przekracza czas szkolenia, koszt podróży też jest wysoki w stosunku do ceny szkolenia).
  Natomiast zdalna formuła zmienia postać rzeczy :) Mam nadzieję, że możliwość zdalnego uczestnictwa utrzyma się na dłużej, bez względu na sytuację z wirusem.

  Odpowiedz
  • Prawdopodobnie po wirusie będą dwie opcje – on-site i zdalna właśnie :)

   Odpowiedz
 2. Michal

  Jaki jest status Mega Sekurak Hacking Party? Według tego posta: https://sekurak.pl/przekladamy-mega-sekurak-hacking-party/
  jest przełożony na 16.10.2020, czy to jeszcze aktualne? Czy raczej już wiecie, że nie uda się go zorganizować, ale jeszcze nie wysłaliście stosownej informacji?

  Odpowiedz
  • Właśnie potwierdziliśmy z ICE nową datę (czerwiec 2021) https://hackingparty.pl/ Będzie też extra osobne info na sekuraku (wykupione bilety zachowują ważność na ten nowy termin).

   Odpowiedz
   • Marek

    Trzymam kciuki żeby do tego czasu sytuacja się poprawiła. I żebyśmy dotrwali w dobrym zdrowiu. 🤞

    Odpowiedz

Odpowiedz