Jak sprawdzić czy mój Windows jest zainfekowany? Podstawy analizy powłamaniowej. Nie przegap bezpłatnego szkolenia od sekuraka.

Książki do rozdania / jeszcze dymiące kamery / koszulki sekuraka i community corner

22 kwietnia 2017, 13:10 | W biegu | komentarze 2

Na tegoroczny Confidence w Krakowie szykujemy dla Was prawdziwą serię niespodzianek.

Zacznie się od prezentacji na żywo 3 różnych kamer CCTV (w tym np. znanej marki – Bosch) – podatności są jeszcze świeże, a producenci wykonują właśnie ostatnie szlify z patchami. Tytuł prezentacji: „Historia 3 kamer – historia 3 adminów”.

Na każdej z nim mamy dostęp administracyjny bez uwierzytelnienia, na każdej trochę inną, czasem mocno zaskakującą metodą. Nie trzeba chyba dodawać, że wszystko to nasz autorski research :-)

książka

Dalej, na sekurakowym stoisku do wygrania będzie masa książek (jak przystało na dobrą nagrodę od serwisu, który propaguje wiedzę związaną z bezpieczeństwem; tak mowa o sekuraku :P):

Dodatkowo – będziemy mieli też przeszło 50 koszulek sekuraka (do rozdania / wygrania).

To nie koniec – w tym roku organizujemy alternatywną / luźną ścieżkę na Confidence – tzw. community corner. Będzie tam żywe mięso w temacie przejmowania systemów przez deserializację (pokazy na żywo), trochę o bug bounty, nieco luźnych pogadanek o rozwalaniu IoT ;-) Maciek Pokorniecki z kolei wyżyje się w temacie GDPR. Nie zabraknie też opowieści z krypty bugbountingu, podczas których Michał Bentkowski opowie np. o wykonaniu kodu przez klienta zipa z wykorzystaniem… XSS.

To jeszcze nie koniec atrakcji – ale może nie będziemy zdradzać wszystkiego… możecie liczyć w każdym razie od nas na niezłą dawkę zabawy / rozmów i klimatu społeczności, którą staramy się wspierać.

–ms

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. > „[…]o wykonaniu kodu przez klienta zipa[…]

    To coś nowego, czy metoda jaką pokazywałeś na PTAQ?

    Odpowiedz

Odpowiedz