Książka sekuraka o bezpieczeństwie aplikacji webowych: -20% z kodem rabatowym: ksiazka-wakacje

Kopiowanie fizycznych kluczy smartfonem

20 lipca 2013, 13:09 | W biegu | 0 komentarzy

Z ciekawostek dotyczących bezpieczeństwa fizycznego, warto wiedzieć, że istnieją już serwisy internetowe oferujące zdalne dorabianie fizycznych kluczy na podstawie… zdjęcia wykonanego smartfonem.

Właśnie tego typu usługi oferuje serwis keysduplicated.com. Wykonanie pojedynczej kopii na podstawie dwóch zdjęć klucza kosztuje tylko 5 USD. Sam proces analizy fizycznych kluczy na podstawie zdjęcia został dość szczegółowo opisany na firmowym blogu.

Co ciekawe, przypadki dorabiania kluczy na podstawie fotografii znane są ślusarzom już od wielu lat i zdarzały się na długo przed upowszechnieniem się komputerów oraz fotografii cyfrowej.

Na temat analizy oraz dorabiania kluczy na podstawie zdjęcia powstały nawet prace naukowe. Znany jest również przypadek ucieczki z więzienia, w czasie której skazany zabójca wykorzystał fotografię klucza generalnego (ang. master key) pozwalającego na otwarcie wszystkich drzwi w australijskim więzieniu Berrimah.

Dorabianie kluczy bez wychodzenia z domu

Dorabianie kluczy bez wychodzenia z domu

Na koniec warto się zastanowić nad bezpieczeństwem takiego rozwiązania. Pomimo tego, że serwis keysduplicated.com zapewnia wszystkich klientów o szeregu zabezpieczeń oraz przemyślanym procesie działania, to jednak pamiętajmy, że administratorom serwisu przekazujemy fotografię naszego klucza oraz nasz adres!

— WS

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

Odpowiedz