Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

Kancelaria prawna obsługująca artystów oberwała Ransomware. Chcieli 80 000 000 PLN okupu, chcieli zapłacić „tylko” milion więc na start wyciekło 2.4GB dokumentów Lady Gagi

16 maja 2020, 15:59 | W biegu | komentarzy 9

REvil znany jest już od dłuższego czasu. Tym razem ofiarą padła nowojorska kancelaria Grubman Shire Meiselas & Sacks specjalizująca się we współpracy z artystami. Na początek żądanie okupu wynosiło $21 milionów, ale ponoć zaproponowano zapłatę „tylko” $365,000.

Cena wzrosła więc do $41 milionów i wycieknięto testowe 2.4 GB danych:

lg1

Inne dane dotyczą np. takich artystów:

Co ciekawe, w wątku pojawia się też informacja o prezydencie Trumpie być może w danych będących w posiadaniu Kancelarii znajdują się jakieś kompromaty…?

There’s an election race going on, and we found a ton of dirty laundry on time. Mr. Trump, if you want to stay president, poke a sharp stick at the guys, otherwise you may forget this ambition forever. And to you voters, we can let you know that after such a publication, you certainly don’t want to see him as president. Well, let’s leave out the details. The deadline is one week.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Kasia

  Kompromaty ? Pisać polski trudna dla niemcow

  Odpowiedz
  • jawohl :-)

   Odpowiedz
  • stefan

   Kompromat to prawdopodobnie zbitka wyrazowa oznaczająca KOMPROmitujące MATeriały.
   Według rewolucyjnej mody sowieckiej np. kołchoz to zbitka słów KOLlektiwnoje CHOZiajstwo (kolektywne gospodarstwo; sowchoz = SOWietskoje CHOZiajstwo; kombryg = KOMmandir BRIGady; rajkom = Rajonnyj KOMmitiet (partii). Kto żył i czytał w czasach PRL, pamięta też nazwę wydawnictwa literackiego w powieści Mistrz i Małgorzata: Massolit (MASSowaja SOwietskaja LITieratura). I tak dalej.
   To przez te zaszłości z przeszłości, zauważalny obecnie powrót mody na takie zbitki wyrazów jest dla mnie podwójnie odrażający.

   Odpowiedz
 2. Ktosktoczyta

  Co znaczy słowo „wycieknięto” ? Wrzucam w tlumacza i nic nie znajduje.

  Odpowiedz
 3. skromny komentator

  „Mr. Trump, if you want to stay president …” Powiało taką grozą że mój nerw łączący oko z wiadomym organem ( a jak nie wiadomo, to takim organem na „D” i 4 litery ) 2413841 moja lewa półkulę śmiechem…
  Panie Boże – miej tych ludzi w swojej opiece !!!

  Odpowiedz
 4. Borys

  I takie negocjacje to ja rozumiem :)

  Odpowiedz
 5. Rafal

  Ropa tania, sankcje obowiązują, więc Rosja radzi sobie jak może. Jak nie export ropy, to import danych.

  Odpowiedz
 6. John Sharkrat

  Nie wiedziałem, że kancelaria z Polski obsługiwała Lady Gagę.

  Odpowiedz
  • F

   Nie wydaje mi się żeby Grubman Shire Meiselas & Sacks w Nowym Yorku była z Polski ale pewnie masz lepsze informacje.

   Odpowiedz

Odpowiedz