MEGA sekurak hacking party już 13. czerwca – zdobądź bilety tutaj.

Jak szybko można złamać Twoje hasło? Łamanie na żywo, różne algorytmy, sole, wykorzystanie GPU – wbijajcie na webinar

10 kwietnia 2020, 15:41 | Aktualności | komentarzy 12
Tagi:

Na bezpłatnym webinarze użyjemy w praktyce mocnej maszyny do łamania haseł (niektórzy wolą o tym mówić – do odzyskiwania haseł ;). Zobaczymy szybkość działania dla popularnych algorytmów hashujących, powiemy o tym czy sól chroni przed łamaniem. A może pieprz? Co z hasłami do WPA2? (tak, też zobaczymy jak to można łamać). Co z bcrypt?  Co z hashami windowsowymi?

I dalej: brute force, słowniki, metody hybrydowe… na koniec garść dobrych praktyk, jak bezpiecznie przechowywać hasła w bazach danych oraz jak je sensownie tworzyć.

Jeśli chcecie żeby był poruszony jakiś konkretny temat – wpisujcie w komentarzach.

Kiedy? 21.04.2020, 20:00. Zapisy poniżej:

Podając e-mail zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych (ew. zawartych w adresie e-mail). Dane osobowe przetwarzane są w celu przesyłania informacji związanych z webinarami sekuraka / szkoleniami związanymi z bezpieczeństwem (organizator: Securitum Szkolenia Sp. z o.o. Sp. k.). Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych dostępne są tutaj: https://sklep.sekurak.pl/site/terms

 

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Krzysztof

  Może najlepsze praktyki – co zrobić w przypadku wycieku haseł, jak stworzyć bezpieczne odzyskaj hasło / zmień hasło, dobra walidacja (twoje hasło nie moze być takie samo jak login, twoje hasło jest zbyt popularne etc.) – oczywiście wszystko jako administrator strony bądź jako programista

  Odpowiedz
 2. Marek

  Czy próba łamania hasła w VeraCrypt z góry skazana jest na niepowodzenie ?
  Dziękuje za możliwość zadania pytania i pozdrawiam.

  Odpowiedz
 3. Zbyszek

  To 21 kwietnia czy 23? Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 21. A najpewniej zapisz się na mailing – dostaniesz przypomnienie (+ link do nagrania) czy info jakby się coś miało zmienić

   Odpowiedz
 4. Borys

  Mam nadzieję, że webinary będą bardziej techniczne. Albo przynajmniej niektóre, może jakiś podział? :)

  Pozdrawiam,
  B.

  Odpowiedz
 5. Bobby

  Ile w praktyce potrwa złamanie hasłam, którym jest numer pesel, tak często uzywany przez różne instytucje do bezpieczniej wysyłki wiadomości? Znany algorytm budowy hasła, ograniczona ilość znaków… Minuty?

  Odpowiedz
 6. Mariusz

  Może – Jak generować słowniki haseł na podstawie zbioru określonych znaków. Jak na podstawie tak utworzonego słownika tworzyć kolejne bardziej rozbudowane np. podstawiając „0” zamiast „o”/”O” itp. (leet mode). Może coś o generowaniu i wykorzystaniu „tęczowych tablic”.

  Odpowiedz
  • Henry

   Tęczowe tablice są przestarzałe. Tablice tęczowe można je tworzyć tylko dla niesolonych, nieiterowanych hashy. Przestrzeń 1-8 znaków nawet na zintegrowanym intelu można hashcatem policzyć w relatywnie krótkim czasie a przestrzeń 9+ znaków zajmuje zbyt wiele miejsca, aby być praktyczna.

   Odpowiedz
 7. Mariusz

  Może konfigurację kilku maszyn do łamania tego samego hasła – wykorzystanie kilkudziesięciu słabszych maszyn zamiast jednej „mocnej” maszyny.

  Odpowiedz
 8. Filip

  Hej! No wpisuje tam rozne maile i nic mi nie przychodzi.

  Odpowiedz

Odpowiedz