[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

INTELEXIT chce pomagać agentom w opuszczaniu struktur NSA i GCHQ

05 października 2015, 21:03 | Aktualności | 1 komentarz

Grupa aktywistów z organizacji INTELEXIT rozpoczęła kampanię zaadresowaną do agentów służb specjalnych odpowiedzialnych za masową inwigilację w Internecie.

Aktywiści chcą trafić m.in do pracowników amerykańskiego NSA oraz brytyjskiego GCHQ, którzy w ramach programów masowej inwigilacji naruszają ich zdaniem prywatność zwykłych internautów.

Przykładowo w piątek grupa INTELEXIT dokonała za pomocą drona zrzutu ulotek nad niemiecką siedzibą NSA

Uwagę agentów mają również zwracać interesujące bilbordy umieszczane w pobliżu siedzib poszczególnych agencji.

Celem całego przedsięwzięcia jest wsparcie agentów mających rozterki moralne i rozważających zmianę pracy w związku z dyskusyjnymi praktykami zbierania i analizowania transmisji telekomunikacyjnych na wielką i niekontrolowaną skalę.

Intelexit -- bilbord umieszczony w pobliżu niemieckiej siedziby NSA

Intelexit — bilbord umieszczony w pobliżu niemieckiej siedziby NSA

INTELEXIT oferuje m.in. wsparcie w podjęciu decyzji o rezygnacji, przygotowaniu odpowiednio umotywowanego wypowiedzenia oraz wyborze nowej ścieżki zawodowej. Byli agenci są również zachęcani do publicznego ujawniania swej decyzji oraz wspierania byłych kolegów w podobnych działaniach.

Nie jest tajemnicą, że od czasu upublicznienia rewelacji Snowdena NSA ma spore problemy z rekrutowaniem nowych agentów. Czy jednak tego typu inicjatywy będą w stanie trwale odmienić działania służb specjalnych?

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. Ninja

    Głupia akcja, moim zdaniem. OK, niech ci nie do końca źli agenci opuszczą swoje firmy, kto zostanie? Ci źli do szpiku kości i nie będzie już nikogo kto mógłby wpłynąć na ich moralność.

    Odpowiedz

Odpowiedz