Co każdy administrator powinien wiedzieć o bezpieczeństwie aplikacji webowych? -25% z kodem early-admin

Honeynet Workshop – hackme – darmowa wejściówka z Sekurakiem

29 marca 2014, 10:14 | W biegu | 0 komentarzy

garland_logoWszystkich naszych czytelników zapraszamy na warszawskie wydarzenie o kryptonimie „Honeynet Workshop„. Sekurak jest patronem medialnym imprezy.

Całość organizowana jest pod opieką projektu „The Honeynet Project„, osobiście znanego mi z inicjatywy „Scan of the Month„:

The purpose of these challenges are to help the security community develop the forensic and analysis skills to decode real attacks.

Całość ma formę hackme, które polega na pewnej analizie realnego ataku. Co więcej dokładne – nadesłane przez czytelników – rozwiązania zadań są opublikowane. Świetny sposób na poznanie warsztatu i  sposobu myślenia doświadczonych kolegów.

Wracając do eventu – całość odbywa się w Warszawie, dniach 12-13 maja 2014 (+ 14 maja warsztatowa sesja treningowa). Program wygląda na tyle świeżo, że na pewno ktoś z załogi sekuraka się tam wybierze.

Co więcej, będziemy mieć dla naszych czytelników jedno bezpłatne wejście – dla osoby która rozwiąże hackme. Tym razem hackme będzie trochę nietypowe – należało będzie przeanalizować pewną binarkę przygotowaną na architekturę nie-intelowską. Autorem zadania jest nasz czytelnik – Mateusz Wójcik.

Zgodnie też z zapowiedziami, info o hackme ogłaszamy wcześniej. Całość wystartuje (będzie ogłoszona na sekuraku) w najbliższy czwartek (3.04.2014) o godzinie 20:00.

PS
Dla czytelników Sekuraka będzie też lada chwila dostępny 5% rabat przy zapisie na konferencję.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

Odpowiedz