[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

EsteemAudit – exploit na windowsowy RDP

25 maja 2017, 15:03 | W biegu | komentarzy 6

Kolejny exploit z arsenału NSA, który nie doczeka się prawdopodobnie oficjalnej łatki Microsoftu na starszych systemach (Windows XP / Windows 2003 Server).

Tym razem można wykonać kod w OS bez uwierzytelnienia za pomocą Remote Desktop. Na shodanie spokojnie można obecnie znaleźć ~30 000 systemów z publicznie dostępnym portem 3389 i systemem operacyjnym bez patcha.

Fragment wyniku działania exploita

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Wojtek

  Robi się coraz ciekawiej.. Należy jeszcze pamiętać o innych 'perełkach’ o których nawet nie wiemy. Fakt, iż wystawianie RDP czy SMB publicznie to proszenie się o kłopoty, lecz ja czekam aż któregoś dnia przeczytam newsa o tytule „Arsenał NSA – exploit Cisco SSL VPN” czy też „Każdy NAT podatny na xxx”.

  Jak żyć, jak żyć?

  Odpowiedz
 2. Bramek

  Czy Windows 7 też są na to podatne ?
  Chodzi mi o nieaktualizowane systemu ?

  Odpowiedz
  • as

   tak, są podatne. nie musisz jednak włączać windows update. skorzystaj z narzędzia WSUS Offline Update – jest to skrypt ktory sam zbuduje i pobierze paczki z brakującymi aktualizacjami i w prosty sposob je zainstalujesz.
   Rozwiazanie uzywane w firmach, znacznie szybsze i działające w 100% (w przeciwienstwie do win update)

   Odpowiedz
   • wonsky

    @as pierwsze słyszę, WSUS Offline to chyba używane jest w firmach gdzie nikt nigdy nie słyszał o AD i WSUS. Nawet w małych lokalnych urzędach implementowałem WSUS’a aby administrator miał kontrolę nad tym jakie patche są instalowane oraz raporty na jakim kompie danego patcha brakuje bez potrzeby latania od biurka do biurka :)

    Odpowiedz
 3. Imie

  pomysł na atrykuł w stylu PORADY: „Jak korzystać z EXPLOITÓW NSA”. Pobranie, Konfiguracja, Użycie – do np podanego powyżej przykładu w środowisku wirtualnym

  Odpowiedz
 4. Paweł B
  Odpowiedz

Odpowiedz