Co każdy administrator powinien wiedzieć o bezpieczeństwie aplikacji webowych? -25% z kodem early-admin

Dziwne, u kolegi działa, a u Ciebie nie? Jak do tego doszło?

20 września 2022, 11:43 | Aktualności | komentarze 3

No właśnie, pomyślcie, kto nie spotkał się z taką sytuacją… Przychodzisz do biura, siadasz za klawiaturą, zaczynasz kodować, a tu nic? Do tego jeszcze kawa stygnie, a kolega nie chce powiedzieć skąd z niego taki kozak i dlaczego ciśnie już kolejną linijkę kodu?

Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta – technologie się zmieniają, a branża IT odnotowuje nieustający rozwój. Dlatego każdy, kto chce nadążyć za zmianami i pędzącym światem technologii musi zadbać o swoje kompetencje. Pamiętajcie, warto być na bieżąco i stale szlifować swoje umiejętności. Zasada ta tyczy się zarówno osób, które już funkcjonują na rynku, jak i tych, którzy są dopiero na etapie szukania pracy lub na początku kariery w IT.

OK, ok. Wiemy, że chęci macie. Pytanie, skąd czerpać wiedzę, by skutecznie podnosić swoje dotychczasowe kwalifikacje? Odpowiedź jest prosta i brzmi: na przykład z książki, ebooka oraz kursów wideo – sami zdecydujcie, która forma będzie dla Was wygodniejsza.

Tak się składa, że wydawnictwo Helion świętuje właśnie swoje 31 urodziny i z tej okazji ma dla swoich Czytelników potężny zbiór literatury informatycznej (a także kursów video), do zgarnięcia z mega rabatami – nawet do -91 %!

Poniżej kilka ciekawych publikacji, które poleca Helion:

Python i AI dla e-commerce

Prowadzicie e-sklep? Jesteście początkującymi programistami? A może działacie już jako programista e-commerce i chcecie się w tym kierunku rozwijać? Jeśli tak, to nie możecie przejść obojętnie obok tej książki. Publikacja zawiera gotowe przepisy na algorytmy optymalizacyjne, systemy rekomendacyjne, przetwarzanie ogromnych ilości danych z ruchu odnotowanego w sklepie, które zamienisz w wiedzę o kliencie. W dodatku wszystko to szybko i sprawnie wdrożycie w dowolnym e-sklepie – przy użyciu gotowych programów napisanych w Pythonie, jak i sprytnych produktów w modelu SaaS (ang. Software as a Service), sprzedawanych przez rzeszę polskich i zagranicznych startupów.

Git i GitHub. Kontrola wersji, zarządzanie projektami i zasady pracy zespołowej

To lektura  dla programistów, którzy chcą zacząć pracę z Gitem i GitHubem. Zawarto w niej wyłącznie przydatne informacje i uzupełniono je licznymi ćwiczeniami. Dzięki temu nabierzecie sprawności w posługiwaniu się tym systemem. Książka podzielona jest na trzy części tematyczne dotyczące kontroli wersji, zarządzania projektami i pracy zespołowej. To ułatwia wdrożenie się do rzeczywistej pracy i rozwiązywanie problemów. Poznajcie zasady planowania i realizacji projektów z GitHubem oraz wypróbujcie sposoby rozstrzygania konfliktów scalania. To wszystko sprawi, że poczujecie się pewniej w pracy zespołowej w profesjonalnym środowisku.

English 4 IT. Praktyczny kurs języka angielskiego dla specjalistów IT i nie tylko

Angielski to nieodłączny element branży IT. Wszelkie dokumentacje udostępniane są właściwie wyłącznie w tym języku. Do tego sporo projektów informatycznych jest realizowanych we współpracy z ekspertami pochodzącymi z różnych krajów,  komunikacja odbywa się więc wówczas po angielsku. Sami jednak nie czujecie się swobodnie w operowaniu tym językiem? Koniecznie sięgnijcie po tę publikację. Znajdziecie tu profesjonalne angielskie teksty dotyczące różnych obszarów IT: baz danych, big data, sieci komputerowych, metod wytwarzania oprogramowania i wielu innych. Opanujcie najważniejsze pojęcia, odkryjcie, w jakich kontekstach występują, i zacznijcie stosować je w praktyce.

Budowanie mikrousług. Projektowanie drobnoziarnistych systemów. Wydanie II

To najnowsze wydanie przewodnika po projektowaniu, tworzeniu, wdrażaniu, skalowaniu i utrzymaniu systemów opartych na drobnoziarnistych mikrousługach. Sporo miejsca poświęcono w niej na kompletne przeanalizowanie przykładów dotyczących opisywanych koncepcji, a także pokazanie optymalnych sposobów rozwiązywania różnych problemów. Opisano również najnowsze rozwiązania dotyczące modelowania, integracji, testowania, wdrażania i monitorowania autonomicznych usług. Czymś, co może Was zainteresować, mogą być studia przypadków, w których przeanalizowano, jak organizacjom udaje się w praktyce w pełni wykorzystywać możliwości mikrousług.

Jak działa Linux. Podręcznik administratora. Wydanie III

Najnowsze wydanie bestsellerowego podręcznika dla administratorów systemów Linux zostało zaktualizowane i uzupełnione materiałem dotyczącym menedżera LVM, wirtualizacji i kontenerów. Znajdziecie tu informacje o sposobie pracy poszczególnych elementów systemu Linux i o sekwencji jego rozruchu. W książce omówiono też jądro i przybliżono kluczowe procesy przestrzeni użytkowników, w tym wywołania systemowe, operacje wejścia-wyjścia i utrzymywanie systemów plików. Nie zabrakło tu także praktycznych przykładów i ćwiczeń opatrzonych szczegółowymi objaśnieniami. Dzięki temu zrozumiecie, w jaki sposób działa Wasz komputer i poznacie tajniki zaawansowanej konfiguracji systemu Linux!

Pragmatyczny programista. Od czeladnika do mistrza. Wydanie II

Ten kultowy przewodnik łączy wskazówki techniczne z aspektami filozofii pragmatycznego programisty. W książce poruszono tematy osobistej odpowiedzialności i rozwoju zawodowego, komunikacji i poznawania prawdziwych wymagań, nowoczesnych technik architektonicznych oraz coraz ważniejszych kwestii zachowania bezpieczeństwa i prywatności. Publikacja składa się z krótkich rozdziałów, które tworzą szeroki kontekst, dzięki czemu zyskacie wiedzę o najlepszych podejściach programistycznych, unikniecie głównych pułapek, a co najważniejsze – rozwiniecie nawyki i postawy, które staną się fundamentem Waszego sukcesu zawodowego. Absolutny must have każdego programisty!

Wielka księga małych projektów w Pythonie. 81 łatwych praktycznych programów

Znasz już podstawową składnię Pythona i palisz się do pisania własnych programów? Sprawdźcie tę pozycję – lektura zawiera 81 projektów, które możesz napisać w języku Python. Programy składają się z maksymalnie 256 linii kodu i pozwolą Wam stopniowo nabierać umiejętności programisty – a zupełnie przy okazji dostarczą mnóstwo frajdy. Wasza nauka będzie polegała nie tylko na analizowaniu działania kodu i jego wpisywaniu w edytorze, ale także na samodzielnym eksperymentowaniu i modyfikowaniu kodu, aby dopasować program do własnych potrzeb i pomysłów. W efekcie nabierzecie biegłości i sporego doświadczenia w posługiwaniu się Pythonem!

HTML i CSS. Zaprojektuj i zbuduj witrynę WWW. Podręcznik Front-End Developera

Wejdźcie w świat projektowania i budowania stron WWW. W trakcie lektury dowiecie się też, jak uzyskać dostęp do serwera i opublikować swoją witrynę. Cała książka została podzielona na trzy części. Pierwsza poświęcona jest językowi HTML. Z nią poznasz niezbędne znaczniki oraz techniki tworzenia układu strony. Druga została poświęcona kaskadowym arkuszom stylów (CSS). Dzięki temu rozwiązaniu Wasza witryna nabierze kształtów i kolorów. Ostatnia część to praktyczne porady oraz wskazówki, które pozwolą Wam uniknąć najczęstszych problemów. Ta książka to klucz do świata webmasterów!

Java. Podstawy. Wydanie XI

Poznajcie podstawy języka Java oraz najważniejsze zagadnienia związane z programowaniem interfejsu użytkownika. W książce opisano pakiet JDK Java Standard Edition (SE) w wersji 9, 10 i 11. Teorii towarzyszą liczne przykłady kodu, obrazujące zasady działania niemal każdej przedstawionej tu funkcji czy biblioteki. Przykładowe programy są proste, aby ułatwić Wam naukę najważniejszych zagadnień.

Myślenie algorytmiczne. Jak rozwiązywać problemy za pomocą algorytmów

Ta publikacja pomoże Wam rozwiązywać ambitne problemy algorytmiczne i projektować własne algorytmy. Materiałem do ćwiczeń są tu przykłady zaczerpnięte z konkursów programistycznych, i to takich o światowej renomie. Czytajcie i dowiedzcie się, jak klasyfikować problemy, czym się kierować podczas wybierania struktury danych i jak dobierać odpowiednie algorytmy. Sprawdźcie, w jaki sposób wybór struktury danych może wpłynąć na czas wykonywania algorytmów. Nauczcie się także używać takich metod jak rekurencja, programowanie dynamiczne czy wyszukiwanie binarne. Co najlepsze, swoich sił spróbujecie w ramach samodzielnej pracy nad modyfikacją poszczególnych algorytmów, a zamieszczone tu szczegółowe analizy kodu pomogą Wam w zrozumieniu praktycznych aspektów stosowania algorytmów i struktur danych.

Uwaga! To nie koniec, jeśli chodzi o urodzinowe atrakcje Helionu!

Zajrzyjcie tutaj, skorzystajcie z mega rabatów, zgarnijcie darmowy kurs video albo weźcie udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami od inkBOOK – warto!

Wpis jest materiałem sponsorowanym, za który otrzymujemy wynagrodzenie

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Ileż razy to słyszałem: „U mnie działa”. :P

  Odpowiedz
 2. Abc

  „WPIS SPONSOROWANY”, a już można było sądzić, że faktycznie polecane rzeczy.

  Odpowiedz
 3. Rystan

  Dlaczego u kolegi dziala a u mnie nie?
  Bo kolega sobie dobre przygotowal srodowisko pracy. Przykladowo: zainstalowal NET frameworki w odpowiedniej kolejnosci, ma kilka srodowisk w pythonie w tym jedno calkiem czyste, ma skonfigurowana kontrole wersji, ma porobione skrypty do kompilacji projektu i/lub podstawowych testow.
  A ja wszystko probowalem odpalic „na szybko” i sie dziwie.

  Odpowiedz

Odpowiedz