Darmowy kurs o bezpieczeństwie IT dla instytucji samorządowych/rządowych/edukacyjnych/związanych z ochroną zdrowia/służb mundurowych.

05 maja 2020, 11:33 | W biegu | 0 komentarzy
Tagi:
: oglądaj sekurakowe live-streamy o bezpieczeństwie IT.

Szkolenie o podstawach bezpieczeństwa kierowane jest przede wszystkim do osób z IT (choć mniej techniczni zapewne również skorzystają – będzie masa pokazów praktycznych :) Zdalne szkolenie startuje 13. maja o godzinie 11:00 i trwa około trzy godziny (formularz zapisu oraz agenda znajdują się poniżej). Jeśli macie znajomych z branż jak w tytule – koniecznie podeślijcie im tego linka :-)

Uwaga, kurs dostępny będzie do późniejszego oglądnięcia – przez 72h (dla tych którzy mogli uczestniczyć, oraz dla tych, którym nie odpowiada termin). Warunkiem otrzymania dostępu jest zapisanie się w formularzu poniżej.


Formularz zapisu (uwaga, przyjmujemy zapisy tylko z firmowych adresów e-mail)

Podając e-mail zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych (ew. zawartych w adresie e-mail). Dane osobowe przetwarzane są w celu przesyłania informacji związanych z webinarami sekuraka / szkoleniami / innymi usługami związanymi z bezpieczeństwem (organizator: Securitum Szkolenia Sp. z o.o. Sp. k.). Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych dostępne są tutaj: https://sklep.sekurak.pl/site/terms

Agenda

 1. Rekonesans sieci – jak w bezpieczny sposób sprawdzić czy nasza organizacja nie udostępnia więcej niżby chciała (elementy OSINT)
  Praktyczny pokaz wybranych narzędzi do pasywnego oraz aktywnego rekonesansu. Podstawy automatyzacji rekonesansu.
 2. Podstawy bezpieczeństwa aplikacji webowych
  Wybrane, najczęstsze problemy prowadzące do wycieku danych, przejęcia kontroli nad systemem. Pokazy praktyczne: podatności klasy RCE (remote code execution), SQL injection, wybrane problemy w panelach webowych urządzeń sieciowych. Dodatkowe dokumentacje.
 3. Podstawy bezpieczeństwa systemów mobilnych
  Na co warto zwrócić uwagę podczas korzystania z systemów mobilnych. Praktyczny pokaz przejęcia kamery ofiary. Dodatkowe dokumentacje.
 4. Wybrane problemy bezpieczeństwa w architekturze sieci
  Często występujące błędy konfiguracji – na podstawie realnych znalezisk (zostaną one zanonimizowane). Filtrowanie komunikacji, styk z Internetem, dostęp dla użytkowników.
 5. Sieci WiFi, oraz inne urządzenia dostępne dla klientów.
  Problemy z captive portalami, problemy z separacją. Podstawy bezpieczeństwa WiFi.
 6. Q/A & dyskusja

Szkolenie prowadzi Michał Sajdak, założyciel sekurak.pl

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

Odpowiedz