Preorder drugiego tomu książki sekuraka: Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT. -15% z kodem: sekurak-book
Darmowa ciepła woda do ogrzewania przez cały rok. Z kompaktowego serwera, który instalują Ci w domu. UK.
Ciekawostka oferowana na razie testowo przez firmę Heata z UK. Dostajesz ciepłą wodę, którą włączasz do swojego systemu ogrzewania – z gwarantowaną „dostawą”:
the unit will provide „a useful base load” of hot water, and can provide up to 4.8kWh of hot water per day, though the exact amount will depend on usage as well as other factors. Heata is obligated to provide a minimum of 2.5kWh per day.
Wymagania? Firma instaluje na swój koszt w domu „klienta” taką maszynkę, płaci również za zużyty prąd:
W formie diagramowej:
Czyli mamy tutaj chłodzenie wodne serwera, a ciepła woda może być używana do ogrzewania mieszkania. Na razie nie do końca jest jeszcze doprecyzowane czy „ustrojstwo” to trzeba włączyć do swojej domowej sieci. Z jednej strony jest mowa o pewnym (oszczędnym) wykorzystaniu łącza „klienta”, z drugiej strony tutaj wspomniane jest dedydowane łącze, które zapewnia Heata:
the Heata unit will use „its own connection, which will be either a dedicated fiber line, or connection via 4G/5G.
~ms
Od kilku lat samemu zaprojektowalem i wykonalem takie urzadzenie do chlodzenia wlasnego sprzetu serwerowego we wlasnym domu, a ciepla wode wykorzystuje do podgrzania swojego basenu.
Dobry pomysł. Ja do podgrzania basenu zimą używam pompy ciepła, latem nie muszę, bo mieszkam nas południu Hiszpanii.
Musi się świetnie sprawdzać w lato
Latem też ludzie się myją.
Niektórzy używają w lato ciepłej wody np. do mycia :)
Ja chodze myc sie na basen. Teraz jednak jest drogi wiec przestalem chcidxic na basen i mam mala silke w domu
W pdf-ie pisze że nie potrzebny hydraulik tylko elektryk, który montuje urządzenie na zewnątrz bojlera. Rozumiem że musi przeciąć obudowę, usunąć piankę izolującą by przyczepić to do wewnętrznego zbiornika. Jakoś tego nie widzę. Są kraje gdzie wzywa się specjalistę by podłączył nowy piekarnik do prądu (wymogi ubezpieczenia domu itp) więc takie akrobacje raczej nie przejdą.
A w środku koparka jakich kryptowalut? :)
Dopóki płacą za prąd co mnie do czego wykorzystają swoje urządzenia i serwery.
Witam;
Ciekawe rozwiązanie techniczne; Pozostaje pytanie techniczne, ile prądu pobiera ten serwer. Biorąc pod uwagę straty cieplne ?
Pozdrawiam.
Pomysł pojawia się nie pierwszy raz, choć wcześniej kojarzę zamienniki kaloryferów (co latem?) albo samoróbki (ogrzewanie/dogrzewanie mieszkań koparkami kryptowalut, bodajże Rosja).
To konkretne rozwiązanie niby jest ciekawe, ale…
1. „bezpłatne” jest tylko w pierwszym roku, co będzie dalej – nie wiadomo
2. wg FAQ na trialu korzysta z łącza domowego
… czyli płaci się i łączem, i ingerencją w infrastrukturę.
Podgrzewanie wody działa w typowej instalacji tylko dla wody do mycia, a pralka, zmywarka itp. podgrzewają niezależnie, więc można dalej optymalizować.
Nie trzeba szukać tak daleko jak Rosia mieszkaniec Gniezna już ogrzewa dom właśnie koparka kryptowalut i nawet chciał to wprowadzić do sprzedaży.
https://noizz.pl/nauka-i-technologia/polak-ogrzewa-dom-koparka-bitcoinow-pomoze-innym-obnizyc-rachunki/hvp2ds5
Tylko tu nie jest darmowo tylko spłaca się z kryptowalut więc jak spada ich wartość to zaczyna być nierentowne
no w sumie u nas coś podobnego też było: https://sekurak.pl/znalazl-sposob-na-obnizenie-rachunku-za-ogrzewanie-domu-sprytnie-umiescil-koparke-kryptowalut/
Nie wiem jak to ma dzialac, bo te biolery sa montowane w malym pomieszczeniu w ktorym jest goraco. Normalnie taki boiler u mnie ma na termostacie ustawione 50 stopni, a max to 65. Oprocz tego w pomieszczeniu sa cewki do centralnego ogrzewaniana na kazdy obwod/pietro wiec zima dochodzi temperatura generowana przez centralne.