[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Czech skazany za piractwo może uniknąć wysokiej kary — trzeba tylko obejrzeć jego filmik

26 listopada 2015, 22:04 | W biegu | komentarze 2

Pewien Czech skazany za piractwo komputerowe usiłuje w nietypowy sposób uniknąć płacenia niebotycznych odszkodowań na rzecz przedstawicieli poszkodowanych firm — musi tylko osiągnąć określoną liczbę wyświetleń swojego antypirackiego filmiku.

Do nietypowego porozumienia w sprawie o naruszenie praw autorskich doszło przed czeskim sądem. Jakub F. został skazany na 3 lata w zawieszeniu, teraz próbuje jednak uniknąć konieczności płacenia wysokich odszkodowań.

Jakub F.

Jakub F.

Przedstawiciele poszkodowanych producentów (m.in. Microsoft, HBO, Sony i wielu innych) zgodzili się, by w zamian za odstąpienie od dochodzenia odszkodowań mężczyzna wziął udział w nagraniu i opublikował film potępiający komputerowe piractwo. Dodatkowym warunkiem jest osiągnięcie przez to nagranie przynajmniej 200 tys. wyświetleń, co już nieomal się udało…

Wygląda na to, że czeskie BSA (Business Software Alliance) całkiem dobrze wyszło na takiej ugodzie. Ściągnięcie ogromnych kar z Czecha byłoby problematyczne, natomiast rozgłos osiągnięty dla tej antypirackiej sprawy jest z pewnością wart o wiele więcej.

— WS

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. „Dziesiątki gigabajtów w 8 lat”? Dobrze zrozumiałem? No to napiracił się, że ho ho! :D.

  Odpowiedz
  • NN

   Zaszalał bo kupił sobie wreszcie upragniony modem 56k ;)

   Odpowiedz

Odpowiedz