nie daj się cyberzbójom! – zapisz się bezpłatne szkolenie o bezpieczeństwie dla wszystkich

Cisco SecUniversity – ruszyły bezpłatne zapisy na piąty semestr!

22 września 2022, 20:39 | Aktualności | 0 komentarzy

Cztery poprzednie edycje SecUniversity dowiodły jednego – cyberbezpieczeństwo jest tematem tyle ważnym, co wzbudzającym słuszną ciekawość. Gdy Cisco ogłaszało nabór na pierwszy semestr darmowych lekcji, miejsca szybko się wyczerpały. Kolejne cykle spotkań cieszyły się coraz większym zainteresowaniem. Teraz czas na piątą edycję wydarzenia (bez limitu miejsc).

O tym, że warto, wiedzą z pewnością Ci z Was, którzy wzięli udział w czwartym semestrze. Maczałem w nim palce, przygotowując sesję otwierającą. Po zaangażowaniu, reakcjach oraz ankiecie zadowolenia uczestników, wiem że demo z testami penetracyjnymi było strzałem w 10.

Dla tych, którzy chcą szybko przejść do bezpłatnych zapisów – link tutaj.

No więc, jakie są aktualne trendy w cyberbezpieczeństwie? Tym razem pierwszą prezentację poprowadzi uznany w kręgach sieciowych (i nie tylko) Łukasz Bromirski. Podsumuje najważniejsze cyber-problemy z 2022 roku oraz wskaże, jakie będą największe zagrożenia w 2023 roku. I przede wszystkim możemy spodziewać się wskazówek, jak się przed nimi chronić.

Kolejne spotkanie skupi się na punktach końcowych. Jak wykrywać i reagować w EDR? Na przykładzie Windows poznacie rodzaje zagrożeń, metody detekcji i sposoby ochrony.

Później będzie sesja o SIEM. Monitorowanie, detekcja czy zarządzenie incydentami. Na podstawie typowej architektury z wykorzystaniem SIEM dowiecie się, skąd na nią potrzeba oraz jakie zagrożenia płyną, gdy jej brak. Zrozumiecie kto i jak pracuje na SIEM. Przyrównana zostanie do feedów Threat Intelligence i poznacie zalety ich integracji.

Następnie SOAR, czyli wyższy poziom SOC. Pod lupę weźmie kolejne kroki podejmowane w przypadku zagrożenia. Sześciokrokowe z SIEM, a także pięciokrokowe, stosowane przez zespół ekspertów Cisco Talos. Poznacie platformę do reagowania na incydenty, omówiona zostanie architektura SOC w zależności od dojrzałości organizacji. Poznacie funkcjonalność modułów SOAR. Na podstawie przykładu usłyszycie o war room czy o artefaktach.

Co jeszcze? W agendzie są jeszcze takie tematy: Zabezpieczanie podatnościami, bo niezaadresowane podatności stanowią prostą drogę do dostępu dla krytycznych zasobów. TLS 1.3 – o budowie protokołu, wyjaśnienie czym różni się od poprzedniej wersji, jakie są nowe mechanizmy bezpieczeństwa i wyzwania z powszechnym wdrożeniem.

Podczas każdej sesji będzie możliwość aktywnego uczestnictwa w dyskusji dzięki Q&A. W trakcie semestru będzie również okazja do zdobycia cennych nagród.

Piąty semestr SecUniversity już od 5 października. Rejestracje tylko do 4 X. Uczestnictwo całkowicie bezpłatne!

Zapraszamy na prelekcje.

Wpis jest materiałem sponsorowanym, za który otrzymujemy wynagrodzenie

~ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

Odpowiedz