Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

BBC zaczęło oficjalnie publikować informacje w Darknecie. Walczą w ten sposób z cenzurą mediów

25 października 2019, 18:31 | W biegu | komentarzy 8
Tagi: , ,

Międzynarodową stronę BBC można oglądać tutaj: bbcnewsv2vjtpsuy.onion (może przydać się Tor Browser). Posunięcie ma na celu ominięcie cenzury – wskazywane są tutaj wprost takie kraje jak: Chiny, Iran czy Wietnam.

I rzeczywiście mamy w tym przypadku piękny przykład podążania za jednym ze sztandarowych haseł przyświecających projektowi Tor:

Defend yourself against tracking and surveillance. Circumvent censorship.
–ms

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. jerzyk123

  Co jeśli dostęp do tora będzie poblokowany?

  Odpowiedz
 2. Sebastian

  Przecież Anglia to jeden z bardziej zamordystycznych krajów, gdzie trzeba podawać hasło do zaszyfrowanego dysku. Nie ufałbym BBC.

  Odpowiedz
  • zero one

   Słusznie. Dodam jeszcze – a co z cenzurą w RFN np.? poglądy prawicowe są na czarnych listach a ludzie o takich poglądach zstraszani i terroryzowani. Ale oczywiście jak zwykle Chiny no i ten Iran na celowniku. Szczególnie po ostatnim wystapieniu Prezydenta Trumpa. Wolność słowa w tak zwanych krajach rozwiniętych („rozwiniętych” już podobno nie jest popraw-polityczne – ciekawe kiedy zabronią pod rygorem kary więzienia) od dawna nie istnieje nie odwracajmy uwagi. Oczywiście nie popieram żadnej formy totalnego zamordyzmu. Jedynie zwracam uwagę na pewne sprawy.

   Odpowiedz
   • CK

    I prawidłowo, bo to właśnie naziole (jak ich nazywasz „osoby o prawicowych poglądach”) są pierwsi do zastraszania i terroryzowania innych, szczególnie przyjezdnych.

    Odpowiedz
    • zero one

     To ciekawe co piszesz @CK. Podzielisz się z nami źródłami na który opierasz Twoje twierdzenia? Jacy to terroryści prawicowi? W RFN to prawicowi terroryści zastraszają prawicowych polityków i podpalają im mieszkania? RAF np to jak mniemam nie bardzo prawica? Czy dwóch panów złapanych w w Polsce jakoś w zeszłym roku co to domniemanie mieli wysadzić komisariat to byli prawicowcy? Pewnie jeszcze Hitler był prawicowy? hi hi. Oj Bracie. Zresztą nazywanie człowieka o poglądach prawicowych „naziolem” na kilometr za przeproszeniem zalatuje wytycznymi Stalina i jeśli ktoś je stosuje to chyba nie za specjalnie jest sens dyskutować. Sugeruję Tobie przestudiowanie zagadnienia terroryzmu i jego historię. Szczerze wątpię że jeśli zrobisz to uczciwie i wnikliwie będziesz tak chętnie łączył terroryzm z prawicą.
     Tu nie chodzi o Twoje czy moje poglądy a o fakty.
     Pozdrawiam.

     Odpowiedz
   • hail

    ja też nie popieram, jednak
    totalny zamordyzm to przyszłość świata.
    dlaczego?
    bo inaczej nie da się zapanować nad światem.

    Odpowiedz
 3. Romek

  Przecież BBC to jedno z tych miejsc gdzie panuje cenzura w myśl chorej poprawności politycznej. To oni są narzędziem cenzury. Cenzura w UK jest niemniej szkodliwa i niebezpieczna niż w innych krajach rzekomo mniej cywilizowanych.

  Odpowiedz
 4. CK

  Ogólnie fajnie, największym kłopotem darknetów jest właśnie brak jakichkolwiek mniej lub bardziej wiarygodnych źródeł newsów. Pełno drugów, przepisów jak montować bomby, czy porno, ale takich normalnych day to day informacji najzwyczajniej nie ma, co uniemożliwia przesiadkę na sam darknet (osobiście bardziej kibicuję Freenetowi niż TORowi, ale oba są ważne).

  Odpowiedz

Odpowiedz