[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Baza danych exploitów Exploit-DB (Offensive Security) dostępna na Githubie

14 stycznia 2014, 13:46 | W biegu | 0 komentarzy
Tagi:

Offensive Security (BackTrack/Kali Linux, certyfikacje OSCP, OSCE), które prowadzi bazę danych exploitów umieściło kody źródłowe wszystkich znajdujących się exploitów w serwisie. Repozytorium dostępne jest od grudnia zeszłego roku.

Pod adresem znajduje się kompletna, podzielona według platform baza kodu źródłowego. Aktualizowana jest na bieżąco (raz dziennie). Nikomu, kto na co dzień ma do czynienia z analizą złośliwego oprogramowania czy exploitów, nie trzeba przedstawiać zalet takiego rozwiązania.

Oczywiście przestrzegamy przed wykorzystaniem tego typu zasobów w sposób niezgodny z prawem.

GitHub to serwis, który umożliwia każdemu tworzenie zdalnych repozytoriów kodu źródłowego dla swoich projektów. Jego obsługa oparta jest na systemie kontroli wersji. Serwis jest całkowicie darmowy, a korzystają z niego miliony niezależnych programistów i firm. Znajdziemy tam repozytoria projektów Google (m.in. Angular.js), Facebooka (React.js), Mozilli (Persona, Web Maker) i wielu, wielu innych.
GitHub umożliwia tworzenie dokumentacji w formie Wiki (pliki w formacie .md), udział w projektach opensource (możliwość forkowania projektów, czyli „kopiowania” ich do swojego repozytorium, zgłaszania poprawek przez system Pull Requestów, zintegrowane systemy Continous Integration – Travis CI, prosty system zarządzania projektami oparty o milestones i issues, statystyki itp.).

Źródło | reddit.com

bl4de

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

Odpowiedz