Dlaczego hackowanie aplikacji webowych jest proste? Zapisz się na darmowe szkolenie od sekuraka.

Ataki sieciowe – konferencja w Toruniu

09 lutego 2016, 10:29 | W biegu | 0 komentarzy

Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii na UMK w Toruniu zaprasza na
szóstą edycję konferencji naukowej „Ataki Sieciowe 2016”.

Ataki_Sieciowe_baner

W tym roku, po raz szósty, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odbędzie się konferencja poświęcona cyberzagrożeniom i cyberbezpieczeństwu „Ataki sieciowe 2016”. Celem konferencji jest zgromadzenie praktyków, zwłaszcza specjalistów z branży IT i prawników, przedstawicieli instytucji rządowych i pozarządowych, pracowników naukowych oraz studentów. Swoją obecność potwierdzili już przedstawiciele Fundacji Panoptykon, Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń, CERT Polska, Allegro.pl oraz Kaspersky Lab.

Spotkanie składać się będzie z trzech bloków tematycznych:

·       o ochronie praw obywatelskich,

·       o zwalczaniu globalnych zagrożeń,

·       o zwalczaniu cyberprzestępczości.

Patronem merytorycznym wydarzenia jest prof. dr hab. Andrzej Adamski – kierownik Katedry Prawa Karnego i Polityki Kryminalnej Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu, wybitny specjalista z zakresu badań nad cyberprzestępczością. Patronat honorowy nad spotkaniem objęli Minister Cyfryzacji – Anna Streżyńskia oraz Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń.

Konferencja odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia 2016 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – ul. Władysława Bojarskiego 3.

Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii prosi o wcześniejszą rejestrację na stronie konferencji. Ponadto wszystkich chętnych do wystąpień prosimy o wysłanie abstraktów na adres nowetechnologie@stud.umk.pl. Na chętnych czekamy do 7 marca 2016 r.

Więcej informacji oraz dokładny program wydarzenia można znaleźć pod adresem nowetechnologie.umk.pl/atakisieciowe2016.

–ms

 

 

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

Odpowiedz