[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Wygraj darmowe wejście na Confidence13

08 maja 2013, 22:00 | Aktualności | 1 komentarz

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym mini konkursie – do wygrania bezpłatne wejście na Confidence 2013, który w tym roku odbywa się w dniach 28-29 maja w Krakowie.

Sam konkurs już jest zakończony – cały czas jednak zachęcamy do zabawy z hackme – szczegóły na dole postu.

Sami organizatorzy o tej konferencji piszą tak:

CONFidence powstał w 2005 r. jako projekt stworzony przez grupę entuzjastów zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa systemów operacyjnych i aplikacji. W ciągu kilku lat przeobraził się on w jedno z największych spotkań hackerów w Polsce. Co roku CONFidence gromadzi prawie 400 uczestników: specjalistów ds. bezpieczeństwa IT z rządu, przemysłu, sektora bankowego i środowisk akademickich, a także naukowców i twórców oprogramowania. CONFidence to miejsce spotkań społeczności bezpieczeństwa z całej Europy i nie tylko.

Na Confidence byłem kilka razy – nie chcę tutaj oceniać zawartości merytorycznej samych prelekcji – ale sale wykładowe były prawie zawsze pełne. Z kolei dla tych, którym zabrakło miejsca na sali ;) były zapewnione odpowiednie „miejscówki” na zielonej trawce, gdzie w luźnej atmosferze można było porozmawiać o tym czy owym ;) W każdym razie zapraszam do zerknięcia na agendę.

Tu mała niespodzianka: sekurak też będzie miał swoją prezentację: „Embedded Devices Hacking”, gdzie będzie można między innymi zobaczyć na żywo hackowanie TP-Linków. Jeśli dopisze z kolei trochę szczęścia, to będzie też okazja zerknąć na mój nowy research – kilka luk w oprogramowaniu sieciowych drukarek jednego z popularnych producentów (bugi już mam potwierdzone, czekam na patcha…). Info zresztą niedługo będzie na sekuraku.

Co mamy w temacie Confidence dla naszych czytelników?

Hackme

Po pierwsze, darmową wejściówkę dla osoby, która jako pierwsza prześle pewne ukryte hasło na adres: sekurak@sekurak.pl
Gdzie szukać hasła? Tutaj. Dla uniknięcia wątpliwości – jest ono 5 znakowe i nie zawiera znaków specjalnych (np. ! #, &, itd).

Update: hasłem nie jest „HElib”. Hasła nie da się też wyciągnąć (przynajmniej mam taką nadzieję ;p) w jednym kroku.

Po drugie, aby uzyskać 15% rabatu przy rejestracji można użyć kodu: 2k13-securitum

— michal.sajdak<at>sekurak.pl

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. Tomek

    Dzieki za swietna zabawe, mam nadzieje, ze podobne konkursy, nawet niekoniecznie z nagrodami, zagoszcza na Sekuraku czesciej.

    Dla tych co nie probowali, badz utkneli gdzies po drodze, ponizej link do mojej solucji. Pamietaj, zanim tam zerkniesz, sprobuj sam, szkoda tracic przyjemnosc z zabawy :)

    [EDIT sekurak: link usunięty – nie chcemy podpowiadać innym którzy będą realizowali to zadanie]

    Odpowiedz

Odpowiedz