Preorder drugiego tomu książki sekuraka: Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT. -15% z kodem: sekurak-book
Sekurak/Offline #4 – czwarty numer bezpłatnego zina o bezpieczeństwie aplikacji webowych
Czwarty numer magazynu Sekurak/Offline dotyczy jeszcze raz tematu bezpieczeństwa aplikacji webowych. Tym razem wracamy z kolejnym wydaniem po pół roku i mamy dla Was 70 stron.
Sekurak/Offline dostępny jest bezpłatnie i zachęcamy do aktywnego dzielenia się ze znajomymi.
W ramach subskrypcji (info o kolejnych zinach) możecie też otrzymać okazjonalnie informacje od załogi sekuraka, ale nie ma obaw: maili nie przekazujemy dalej.
[wysija_form id=”4″]
Podobnie jak wcześniej mamy kilka tematów podstawowych (Path Traversal, hardening WordPressa), ale też bardziej niszowych / zaawansowanych (SSTI, XSSMas Challenge).
Analogicznie jak numerze trzecim zina, dajemy Wam środku kilka kodów rabatowych (20%) na popularne w Polsce wydarzenia, związane oczywiście z bezpieczeństwem IT.
Co z kolejnym #5 numerem zina? Bieżące wyniki głosowanie na naszym Twitterze, pokazują że cały czas tematyka aplikacji webowych jest czymś co Was mocno angażuje – co ciekawe na równi z Monitoringiem bezpieczeństwa. Może więc to byłby temat na kolejny numer…? Głosujcie w każdym razie tutaj.
Subskrypcja na Sekurak/Offline
Do pobrania zina nie wymagamy podania e-maila czy innych swoich danych, choć, aby otrzymywać informacje o najświeższych numerach, można zapisać się poniżej (całość zajmuje 10 sekund).
W ramach subskrypcji możecie też otrzymać okazjonalnie informacje od załogi sekuraka, ale nie ma obaw: maili nie przekazujemy dalej.
[wysija_form id=”4″]
–Michał Sajdak
zajebisty, dzięki :)
Hasełko do zipa shell-wordpress.zip?
infected nie wchodzi.
s3kurak
Dzięki wielkie.
Szkoda tylko, że zakładki rozjechane i niefunckjonalne…
A co z nimi nie tak? Jakiego czytnika używasz?
w7 – SumatraPDF, Ubuntu – Document Viewer.
Zakładki po lewej stronie dokumentu, zawierają losowy ciąg znaków. Najczęściej pojawia się wyraz crayon-58. Linki działają prowadzą od celu, tylko opisy sa złe.
u mnie też: crayon-58abfbecada[0-9]*
czytnik Adobe Reader DC na win7pro64
fajnie by bylo jak te skrypty byly do sciagniecia z „Unpickle – deserializacja w Pythonie i zdalne wykonywanie kodu” bo skopiowalem recznie i jak wchodze na 127.0.0.1:9072/?date= to sie nie laduje.
Głosowanie na tłiterze? Nie długo nie będzie można otworzyć lodówki bez zalogowania się do mediów społecznościowych.
takie życie :P
@emme – o ile ma się konto. Część osób jakie znam nie posiada. W ten sposób nie każdy może zagłosować.
A kto powiedział, że życie musi być sprawiedliwe:)
Bo nie jest sprawiedliwe
Nwm czy to tylko u mnie, ale nie da się pobrać trzeciego i czwartego zina (formatów epub i mobi) ponieważ zamiast pobierania pliku pojawia się strona z różnymi znaczkami
Fakt. Serwer nie ogłasza właściwego typu tych plików, więc przeglądarka traktuje je jako text albo text/html i wyświetla zawartość zamiast zachować do pliku.
Działa takie obejście: zamiast kliknąć lewym klawiszem myszki, trzeba kliknąć prawy i z menu wybrać:
„Save link target as…”
(albo podobnie – w zależności od przeglądarki)
i kazać utworzyć plik.