RODO okiem hackera! Praktyczne szkolenie od sekuraka z ochrony danych osobowych. Zapisz się tutaj.

Podsumowanie MEGA Sekurak Hacking Party [10/2022]

24 października 2022, 11:45 | Aktualności | 0 komentarzy

W ostatni poniedziałek (17.10.2022) spotkaliśmy się ponownie na MEGA Sekurak Hacking Party. Działo się naprawdę sporo więc tym bardziej zachęcamy do lektury 😊

W weekend poprzedzający konferencję zorganizowaliśmy kolejny konkurs CTF (został bardzo dobrze przyjęty więc spodziewajcie się kolejnych edycji 😉), w którym udział wzięło ponad 100 osób. Ostateczna punktacja prezentuje się tak:

1. @gynvael -> 3765

2. @vcpo -> 2267

3. @FoLZer -> 1769

4. @Miyazawa -> 1767

5. @DrRiverSong -> 1269

Dla pierwszych pięciu osób przewidzieliśmy nagrody pieniężne. Dziękujemy wszystkim za udział a zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy! Gynvael przeznaczył swoją nagrodę na cele charytatywne 😊

Co do samego MSHP to kolejny raz spotkaliśmy się on-line za pośrednictwem Discorda. W wydarzeniu uczestniczyło prawie 1000 osób, wszystkie prezentacje łącznie obejrzano sumarycznie ponad 7000 razy!

Tym razem przygotowaliśmy dla Was aż trzy ścieżki: NETSEC, WEBSEC i EXTRA, czyli 16 super prezentacji, które oceniliście bardzo wysoko. Podziękowania należą się prelegentom za doskonałe materiały i interakcje z uczestnikami.

A jak wypadły oceny? Samą konferencję oceniliście na 4.85 / 5 co jest super wynikiem, ale i pozostawia mały margines na poprawy. Wielkie dzięki za wszelkie komentarze i uwagi. Śledzimy je pilnie i staramy się wprowadzać merytoryczne uwagi. Zresztą przeczytajcie tylko kilka wybranych komentarzy 😊

 • Mogłem być na tych wykładach które mnie interesowały, zadawanie pytań też było możliwe i bez problemowe. Świetna sprawa ten Mega Sekurak Hacking Party.
 • Brak marketingu stosowanego, sama technika.
 • Profesjonalni, charyzmatyczni Prelegenci, którzy posiadają wiedzę nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną, a przy tym fajnie się nią dzielą :-)
 • 3 ścieżki, zawsze można wybrać coś dopasowanego do siebie.
 • Ciekawe omawiane obszary, responsywność i zaangażowanie prelegentów oraz bardzo ciekawe CTF na rozgrzewkę przed samymi prelekcjami.
 • Aktualność materiałów i przykładów (ostatnie podatności, widać, że w większości nie są to odklepywane prezentacje na każdej konfie od paru miesięcy/lat); przygotowanie prezenterów; zaplecze techniczne (a jak coś się działo, to był szybki response).
 • Solidna organizacja, Konkursy, ciekawe materiały.
 • Pokazy praktyczne, bez zbędnego zanudzania teorią.

Przykładowe zrzuty ekranu z prelekcji poniżej:

Na naszym Discordzie również jak zwykle działo się dużo. Zadawaliście mnóstwo pytań prelegentom, którzy chętnie odpowiadali, a niektórzy nawet w ramach konkursów robili Mini Sekurak Hacking Party po nocach (pozdrowienia dla Mateusza Wójcika i Pawła Maziarza). Powstał też konkurs na memy o własnej kategorii Nerd CTF (pozdrowienia dla Gynvaela i ZupyPomidorowej)

Co dalej? Kolejne MSHP planujemy 22 maja 2023 (ponownie edycja on-line). Planujemy takie ścieżki (w każdej będzie około 5-6 prezentacji)

 • WEBSEC
 • NETSEC
 • [nowość] LIVE hacking (prelegenci będą mieli zakaz posiadania prezentacji – tylko pokazy hackowania na żywo).

  Udział w ścieżce potwierdzili niemal z marszu: Gynvael Coldwind, Grzegorz Tworek oraz Grzegorz Wypych.
 • [nowość] Intro (ścieżka dla osób, które chcą wejść w tematy związane z technicznych bezpieczeństwem – będą tutaj podstawy o bezpieczeństwie aplikacji webowych / bezpieczeństwie sieci).

W trakcie przemyśleń są jeszcze ścieżki:

 • [nowość] Defence (prezentacje zwiazane typowo z tematyką ochrony sieci / aplikacji / monitoringiem bezpieczeństwa)
 • [nowość] OSINT / OPSEC

Wszystkie (czy prawie wszystkie :) prezentacje będą nagrywane, więc na spokojnie będzie można wszystko oglądnąć w dogodnym terminie.

Jeśli czujesz się na siłach zaprezentować ciekawy temat w ramach jednej ze ścieżek, pisz na: mega@sekurak.pl

UWAGA! Na koniec jeszcze coś extra. Dla wszystkich czytelników tego tekstu mamy kod zniżkowy na majową edycję.

Wystarczy wejść na ten link i użyć kodu: mshp-wczesnybilet-40 a dostaniesz zniżkę 40%. Jak zaprosisz znajomego to przy zapisie dwóch osób (warunek konieczny) gwarantujemy cenę niższą o 45%! Kod dla dwóch osób to mshp-kumpel-45 😊 UWAGA! Zniżka działa tylko do końca października. Taniej na pewno nie będzie więc warto skorzystać 😊

Korzystając ze zniżki dla jednej osoby oszczędzasz 196.30 zł brutto. Przy zakupie dwóch biletów oszczędzacie z kumplem razem 441.69 zł brutto!

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

Odpowiedz