Preorder drugiego tomu książki sekuraka: Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT. -15% z kodem: sekurak-book
Kradzież źródeł softwareu do zdalnego przejmowania telefonów / cena $50 000 000 (płatność w kryptowalutach)
Chodzi o byłego pracownika izraelskiej firmy NSO, zajmującej się dystrybucją ofensywnych narzędzi do hackingu. Kto ma najwięcej środków na „takie narzędzia”? Oczywiście rządy i to one są głównym klientem NSO. Dla pewności – celem jest walka z przestępczością i terrorem:
(…) provides authorized governments with technology that helps them combat terror and crime
Wycinek działalności NSO to choćby wielomilionowe kontrakty dla Meksyku / Panamy, czy narzędzie Pegasus użyte bojowo w 2016 roku, a zawierające kilka exploitów 0-day na iPhone-y. O tym malware pisze się choćby tak:
One of the most sophisticated pieces of cyberespionage software we’ve ever seen.
To właśnie o kradzieży kodu źródłowego Pegasusa donoszą różne media. Sprawę komentuje aż izraelski minister sprawiedliwości, nadmieniając że sprawa może zagrażać „bezpieczeństwu narodowemu Izraela”.
Wg oskarżeń oprogramowanie miało być wystawione do sprzedaży za kwotę około $50 000 000 (płatność tylko w kryptowalutach). Samo NSO w jednych miejscach zaznacza:
(…) no intellectual property or company materials were shared with any third party or otherwise leaked and no customer data or information was compromised.
W innych – odmawia komentarza.
–ms
Odważny, czy głupi? Przecież nawet jak mu zapłacą to nie zdąży ich wydać. Przecież to tak, jakby ukraść coś mafii. Odwiedzi go seryjny samobójca, i tyle z tego będzie miau.
Oj tam, oj tam. „Lewy” handel kwitnie a można kupić niemal wszystko. Jakoś tam jednak dają radę. Nie twierdzę iż to dobrze. Piszę co sądzę. ;-|
P.S. Zawsze może być tak iż sprzedający ma takie plecy które to same zajmują się wysyłaniem jak byłeś uprzejmy napisać „seryjnych samobójców”. ;-) I kto ich ścignie?
Dlatego jest płatność w kryptowalucie, aby ich nie namierzyć
„Kradzież źródeł softwareu” – w jakim to jest języku?