RODO okiem hackera! Praktyczne szkolenie od sekuraka z ochrony danych osobowych. Zapisz się tutaj.

Kolejny numer Sekurak zine – autorzy poszukiwani

16 lipca 2016, 10:10 | Aktualności | komentarzy 8
Tagi: ,

Do tej pory opublikowaliśmy dwa numery naszego zina (dostępny bezpłatnie, bez rejestracji, w pdf i formatach mobilnych) – oba o tematyce dotyczącej bezpieczeństwa aplikacji webowych. Numer #1 tutaj, numer #2 tutaj. Subskrypcja na e-mail tutaj.

Całość to idealna treść dla programistów / testerów, którzy chcą być bardziej świadomi problemów bezpieczeństwa w aplikacjach (jak się chronić / jak tworzyć bezpieczny kod / jak znajdować luki bezpieczeństwa).

Obecnie pracujemy nad kolejnym – trzecim już – numerem (planowana premiera po wakacjach), gdzie mamy gotowych do korekty kilka świeżych tekstów. Całość ponownie w temacie bezpieczeństwa aplikacji webowych.

Jeśli chciałbyś podzielić się swoją wiedzą w postaci tekstu, który zostanie opublikowany w zinie – wystarczy rozsądne opracowanie podstawowego tematu – opisanie konkretnego narzędzia (choćby OWASP ZAP) czy konkretnej klasy podatności – prośba o kontakt na sekurak[at]sekurak.pl 

Możliwa też współpraca komercyjna :-) Czyli $$$ za teksty lub szkolenia za teksty.

Sekurak Offline - iPad

Sekurak Offline – iPad

–ms

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Paweł

  Wiecie może czy jest gdzieś dostępna podobnego typu literatura na kindle? Może być też epub, chętnie poczytam

  Odpowiedz
  • No masz przecież format na Kindla do ściągnięcia :)

   Odpowiedz
   • kTn

    „podobnego typu literatura” – panie sekurak, umiejętność analizy danych by się przydała….

    Odpowiedz
    • Analiza danych (przynajmniej wstępna ;) że podobnego typu literatura jest na Amazon Klindle Store. Ale przecięcie tego zbioru – z pozycjami bezpłatnymi jest prawdopodobnie puste ;-)

     Z w pełni darmowych i w miarę świeżych, kojarzę na pewno hack in the box, ale chyba tam mają tylko pdf.

     Odpowiedz
   • Paweł

    To co znalazłem na sekuraku w formacie mobi mam ściągnięte ;) Chodziło mi o podobnego typu darmową literaturę, czy to po polsku, czy to po angielsku byłoby świetnie poczytać o bezpieczeństwie.

    Odpowiedz
 2. Niskopoziomowy

  A czy w profilu zinu czy samego Sekuraka znajdują się zagadnienia że tak powiem „bliższe kernela” i systemu operacyjnego? Czy raczej skupiacie się na „bliższym od strony klientów serwisów” poziomie?

  Odpowiedz
  • Niskopoziomowych tematów raczej nie :/ Ale do sekuraka jak miałbyś jakiś ciekawy tekst to z chęcią wrzucimy – podrzuć kontakt na maila jak coś.

   Odpowiedz

Odpowiedz