Preorder drugiego tomu książki sekuraka: Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT. -15% z kodem: sekurak-book
Kolejny numer Sekurak zine – autorzy poszukiwani
Do tej pory opublikowaliśmy dwa numery naszego zina (dostępny bezpłatnie, bez rejestracji, w pdf i formatach mobilnych) – oba o tematyce dotyczącej bezpieczeństwa aplikacji webowych. Numer #1 tutaj, numer #2 tutaj. Subskrypcja na e-mail tutaj.
Całość to idealna treść dla programistów / testerów, którzy chcą być bardziej świadomi problemów bezpieczeństwa w aplikacjach (jak się chronić / jak tworzyć bezpieczny kod / jak znajdować luki bezpieczeństwa).
Obecnie pracujemy nad kolejnym – trzecim już – numerem (planowana premiera po wakacjach), gdzie mamy gotowych do korekty kilka świeżych tekstów. Całość ponownie w temacie bezpieczeństwa aplikacji webowych.
Jeśli chciałbyś podzielić się swoją wiedzą w postaci tekstu, który zostanie opublikowany w zinie – wystarczy rozsądne opracowanie podstawowego tematu – opisanie konkretnego narzędzia (choćby OWASP ZAP) czy konkretnej klasy podatności – prośba o kontakt na sekurak[at]sekurak.pl
Możliwa też współpraca komercyjna :-) Czyli $$$ za teksty lub szkolenia za teksty.
–ms
Wiecie może czy jest gdzieś dostępna podobnego typu literatura na kindle? Może być też epub, chętnie poczytam
No masz przecież format na Kindla do ściągnięcia :)
„podobnego typu literatura” – panie sekurak, umiejętność analizy danych by się przydała….
Analiza danych (przynajmniej wstępna ;) że podobnego typu literatura jest na Amazon Klindle Store. Ale przecięcie tego zbioru – z pozycjami bezpłatnymi jest prawdopodobnie puste ;-)
Z w pełni darmowych i w miarę świeżych, kojarzę na pewno hack in the box, ale chyba tam mają tylko pdf.
To co znalazłem na sekuraku w formacie mobi mam ściągnięte ;) Chodziło mi o podobnego typu darmową literaturę, czy to po polsku, czy to po angielsku byłoby świetnie poczytać o bezpieczeństwie.
Na przykład tutaj, co tydzień coś nowego:
https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/weekendowa-lektura-83/
Albo tutaj, zależy co Cię najbardziej interesuje:
https://www.sans.org/security-resources/
Albo blogi i publikacje ekspertów i pasjonatów – lista jest długa…
A czy w profilu zinu czy samego Sekuraka znajdują się zagadnienia że tak powiem „bliższe kernela” i systemu operacyjnego? Czy raczej skupiacie się na „bliższym od strony klientów serwisów” poziomie?
Niskopoziomowych tematów raczej nie :/ Ale do sekuraka jak miałbyś jakiś ciekawy tekst to z chęcią wrzucimy – podrzuć kontakt na maila jak coś.