Preorder drugiego tomu książki sekuraka: Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT. -15% z kodem: sekurak-book
Ile wiesz o cyber-bezpieczeństwie? Ile wiesz o hasłach? Sprawdź się w naszych quizach!
Quiz o cyber-bezpieczeństwie dostępny jest tutaj (8 pytań): https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSelbQ9VMx9EF4pTQV6pLDIi4juNi7JNnaQgF4yrSHA8N3bw_Q/viewform
Nieco trudniejszy quiz o hasłach tutaj (7 pytań): https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4X6t-IFgFypgf2C8sdFNAVyRdhQJq0JXvVFXKOBCu9GqBsw/viewform
Podeślijcie quizy do znajomych, na pewno dowiedzą się czegoś nowego o cyber-bezpieczeństwie ! :-)
Podsumowanie wyników – niebawem.
–ms
SIM SWAP
„Atak umożliwiający dostęp m.in. do Twoich SMS-ów”
Proponowałbym inaczej sformułować tę odpowiedź, raczej do archiwalnych smsów nie umożliwia dostępu, a tak niestety to brzmi.
Tak samo zrozumiałem to pytanie.
Nie wiem jak inni ale ja nie wchodze w takie linki nawet jesli do prowadzi na serwery google. Ostatnio dostalem email wlasnie z takim linkiem i niby laczylo na serwery google ale sam dokument posiadal makro inny znow prowadzil przez jakies dziwne strony na ktorych byl zamieszczony kod javascript ktory uruchamial instalacje ransomware.
Hasło „Wszystkie hasła można łatwo złamać” powinno być uznane za poprawne, bo najtrudniejsze – tak też zaznaczyłem (: Coś jak „correct horse battery staple” i to jeszcze z pliterkami.
Też miałem zagwozdkę z tym.
Jeśli uznać, że „Wszystkie hasła można łatwo złamać” to propozycja hasła, to faktycznie jest poprawna. Jeśli jednak jest to odpowiedź oznaczająca, że wszystkie pozostałe podane hasła łatwo złamać, to jest raczej niepoprawna (bo ich złożoność jest różna, więc niektóre złamać łatwiej, a inne trudniej – pytanie też, co znaczy „łatwo złamać”).
To byl strasznie prosty quiz jednakze niektore pytania byly zbyt ogolne i trudno bylo jednoznacznie okreslic odpowiedz.
1) piszesz o quizie o hasłach czy o ogólnym?
2) jak był prosty, to dobre odpowiedzi powinno dać się łatwo określić :-)