[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Google zapłaci jeszcze więcej za nowe luki

13 sierpnia 2013, 11:02 | W biegu | komentarze 2

Firma Google prowadzi swe programy wynagradzania informacji o nowych podatnościach (Google Vulnerability Reward Programs) już od trzech lat. W tym czasie odkrywcy 2 tys. nowych podatności zarobili w sumie 2 miliony USD. Teraz niektóre stawki pójdą w górę nawet pięciokrotnie.

Jeszcze kilka lat temu specjalne programy zachęcające do komercyjnego poszukiwania nowych podatności (ang. Bug Bounty Programs lub Vulnerability Rewards Programs) prowadzone przez producentów oprogramowania oraz rozmaitych usług internetowych były rzadkością.

Dziś takie inicjatywy już nikogo nie dziwią i pozwalają badaczom na otrzymywanie za swe odkrycia naprawdę znaczących wynagrodzeń. Nawet nieugięty do tej pory Microsoft w ostatnim czasie zmienił zdanie. Nic jednak dziwnego, gdyż tego typu inicjatywy według badań przynoszą praktycznie same korzyści.

W obliczu dotyczasowych sukcesów programów Google Vulnerability Reward, gigant z Mountain View postanowił podnieść niektóre z oferowanych w ich ramach wynagrodzeń. Stawki idą w górę nawet pięciokrotnie, co z pewnością ucieszy wielu łowców nowych podatności.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. Nic tylko zostawać pentesterem, mocna maszyna i szukać dziur.

    Odpowiedz
  2. Nie bardzo rozumiem. Do czego mocna maszyna w szukaniu dziur?

    Odpowiedz

Odpowiedz