Preorder drugiego tomu książki sekuraka: Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT. -15% z kodem: sekurak-book
Dawni hackerzy wiedzieli czym są 36 bitowe maszyny / BBSy czy dzikie kody ASCII…
STX. Zestawienie kilku niegdyś kluczowych, choć obecnie dzisiaj trochę zapomnianych tematów przygotował Eric S. Raymond. Część z nich odżywa w dzisiejszych czasach – jako choćby RS232 w kontekście hackowania IoT…
Swoją drogą, kto pamięta bajeczne dźwięki podczas 0202122 ? … tą muzykę można też namierzyć w jednym z naszych historycznych hackme (zachęcam cały czas do zabawy).
ETX.
–ms
Skoro zachęcacie do zabawy to pytanko: myślę że rozwaliłem to historyczne muzyczne hackme, ale flagi na rozwal.to nie przyjmuje (nie ma takiej flagi).
Czy to oznacza że stare hackme już się do punktacji nie liczą czy to moja flaga jest niewłaściwa?
podeślij na maila – sprawdzimy
Pamiętam dźwięki i świetnie pamiętam, jak raz inna obca melodyjka łączenia się modemu zaalarmowała mnie o złapaniu dialera. Dzięki rzuceniu się do kabli udało się uniknąć megarachunku (chociaż jeden impuls poszedł, o ile pamiętam za około 50 zł). Niestety przy okazji odłączyłem nagle od prądu komputer, co bardzo nie spodobało się dyskowi, zajętemu przetwarzaniem pobranych wirusów; ilość badsektorów była rekordowa, system się już na nim nie odpalił. Dane dało się odzyskać. Właśnie od tamtego czasu interesuję się zabezpieczeniami ;))
W niektórych branżach wciąż da się znaleźć ludzi „na słuch” łapiących problemy ze wdzwanianiemChoć to rzeczywiście już archeo, GPRS zajął teraz miejsce PSTNu, o modulacjach przypomina mi jedynie dzwonek w telefonie ;)
Czy 0202122 albo jakiś BBS nadal działa? postęp technologii jest tak szybki że nie mam jak tego sprawdzić… na kanale gdzie zrobili sekcję dialup są dwa tematy retrohackerskie: podłączanie po RS232 do kontrolera dysków ATA: https://www.youtube.com/watch?v=wMJhQhBjF-E i wpływ słońca (UV) na pamięci EPROM: https://www.youtube.com/watch?v=Yth1MWHMpDA