Preorder drugiego tomu książki sekuraka: Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT. -15% z kodem: sekurak-book

Amerykański FTC pozywa D-Linka za nieodpowiednie bezpieczeństwo dostarczanych urządzeń

08 stycznia 2017, 20:35 | W biegu | komentarze 4
Tagi:

Federalna Komisja Handlu (ang. Federal Trade Commision, FTC) złożyła pozew przeciwko producentowi D-Link oskarżając go o pozostawienie urządzeń typu routery, czy kamery internetowe podatnych na ataki.

Pozew został złożony do Sądu Rejonowego w San Francisco. Nasz serwis nie raz miał do czynienia z tym producentem dlatego fakt ten nie wzbudza za bardzo zdziwienia. Oskarżenie D-Linka o rażące zaniedbania wydawania poprawek bezpieczeństwa (np. przechowywanie danych uwierzytelniających na urządzeniach mobilnych w postaci czystego tekstu) od prawie dekady jest jasnym przekazem dla innych producentów, którzy wypisują marketingowe bzdury na swoich pudełkach typu „Łatwy do zabezpieczenia”, czy „Zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa sieciowego”, aby sami zaczęli wywiązywać się z swoich deklaracji.

Jessica Rich, dyrektor Biura Ochrony Konsumentów FTC twierdzi, że „kiedy producenci mówią swoim klientom, że ich sprzęt jest bezpieczny, bardzo ważnym jest, aby podejmowali konieczne kroki, aby stało się to prawdą.”.

D-Link, odpowiedział na zarzuty:

„D-Link Systems Inc. jest świadomy skargi złożonej przez FTC. Zaprzecza zarzutom przedstawionym w skardze i podejmie kroki mające na celu swoją obronę. Bezpieczeństwo naszych produktów i ochrona prywatnych danych naszych klientów jest zawsze naszym priorytetem.”

Więcej informacji: FTC files lawsuit against D-Link for router and camera security flaws

– pki

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:



Komentarze

  1. Q

    I dlatego powinno być prawo wymuszające otwieranie kodów/produktów, które są porzucane przez producenta. Wtedy ludzie sami będą sobie łatać sprzęt.

    Odpowiedz
  2. fabick

    GDPR ich daj Boże wyleczy z tego niedbalstwa jednego z drugim :)

    Odpowiedz
  3. Janek

    Łatanie sprzętu i naprawa jest wbrew rozwojowi gospodarczemu! Ty konsumencie masz kupić, pouzywać do końca gwarancji i wyrzucić… potem kupić nowe.

    Odpowiedz
    • A produkowanie coraz większego g*wna jest wbrew ochronie środowiska.

      Odpowiedz

Odpowiedz