26 kwietnia 2025 r. wieczorową porą w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej odbyło się pierwsze w tym roku Sekurak Hacking Party!
Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie. Dobrze, że z nami byliście! Doceniamy każdą osobę, która podchodzi, żeby zamienić kilka słów i zrobić zdjęcie – to właśnie dla Was wracamy do spotkań na żywo i to Wy tworzycie tę niepowtarzalną atmosferę.
Szczególne podziękowania kierujemy do Politechniki Śląskiej wraz z dr inż. Adrianem Kapczyńskim za współorganizację i gościnę na salach uczelni – to miejsce zawsze było dla nas wyjątkowe i z radością do niego wróciliśmy po latach przerwy.
Przed wejściem czekały na uczestników nasze gadżety oraz publikacje
Co się działo?
Rozpoczęliśmy punktualnie o godzinie 17:00, gdzie Adrian powitał wszystkich i przypomniał historię spotkań SHP. Rozpoczął się ogień. Trzy intensywne prelekcje poprowadzili Michał Sajdak, Tomasz Turba i Robert Kruczek. Uczestnicy mogli zobaczyć na żywo realne ataki na urządzenia sieciowe, wykorzystanie AI w Cyber Threat Intelligence i OSINT oraz zagrożenia związane z niezabezpieczonym uploadem plików nie tylko w PHP ;-), ale też w ASP i Javie.
Prezentacja Michała Sajdaka, gdzie pokazywał finezję hackowania na prawdziwym, przywiezionym sprzęcie
Były praktyczne pokazy, mnóstwo konkretnej wiedzy i zero nudy – w typowym sekurakowym stylu.
Podczas prezentacji Tomka Turby wyciekło jego hasło do banku żywieniowego! #wyciek #leak!!!111Robert Kruczek podczas świetnej prezentacji o uploadzie plików. Kod QR podobno nie był złośliwy :-)
Podczas prelekcji nie zabrakło również konkursów z nagrodami, a na koniec Adrian Kapczyński przeprowadził emocjonujący konkurs wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa.
Ekipa Securitum wraz z dr inż. Adrianem Kapczyńskim “po” evencie :-)
Nie zwalniamy tempa! Gliwice to dopiero początek naszej trasy po polskich miastach – już teraz planujemy kolejne spotkania. Jeżeli chciałbyś byśmy pojawili się właśnie w Twoim mieście – napisz do nas w komentarzu!
~Ekipa Securitum / sekurak
Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:
Myślę, że skoro SHP NG zaczęło się w Gliwicach, to Gliwicach powinno odbywać się co najmniej dwa razy w roku :)
Tylko następnym razem, może jakiego własnego BTS-a postawicie? Żebyśmy nie musieli łączyć się do jakiejś podejrzanej sieci, którą dr Kapczyński wystawił i złamał opór niektórych obiecując wygraną w konkursie ;)
Kiedy Gdańsk?
Było super!
Kto nie był, niech żałuje.
Myślę, że skoro SHP NG zaczęło się w Gliwicach, to Gliwicach powinno odbywać się co najmniej dwa razy w roku :)
Tylko następnym razem, może jakiego własnego BTS-a postawicie? Żebyśmy nie musieli łączyć się do jakiejś podejrzanej sieci, którą dr Kapczyński wystawił i złamał opór niektórych obiecując wygraną w konkursie ;)