Preorder drugiego tomu książki sekuraka: Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT. -15% z kodem: sekurak-book

10 sposobów na zdobycie podwyżki w IT

03 stycznia 2022, 10:24 | W biegu | komentarzy 7

Nie ukrywajmy tego: programistą, testerem oprogramowania, specjalistą od administrowania siecią zostaje się z pasji i… dla pieniędzy. Branża IT płaci dobrze, ale wiesz – zawsze może być lepiej. A my znamy co najmniej 10 sposobów na to, jak to zrobić, by faktycznie było „lepiej” 😉

Specjalista w branży IT – to brzmi dumnie, przyszłościowo, rozwojowo, często zdalnie, swobodnie życiowo i, co niezwykle istotne, zasobnie. Bądźmy szczerzy: programista, DevOps, administrator, tester, project manager to specjalista przez rynek nieustannie poszukiwany.

Gdy się już trafi do wymarzonej, wybranej firmy programistycznej i rozpocznie pracę, bazując na swojej najlepszej wiedzy i umiejętnościach, gdy się okrzepnie w zespole i gruntownie zapozna z zadaniami, zwykle chce się więcej. Nowych wyzwań, nowych problemów do rozwiązania, a z czasem także nowego, bardziej wymagającego stanowiska. Z lepszą płacą. To rzecz oczywista.

Samymi dobrymi chęciami się jednak wyższych stanowisk i większych pieniędzy nie zdobywa. Do tego trzeba dać z siebie nieco więcej umiejętności i wiedzy, niż potrzeba w pracy aktualnie wykonywanej. Tylko jak szybko się dokształcić? Może warto skorzystać z gotowców w postaci ebooków i kursów video przeznaczonych specjalnie dla profesjonalistów z branży IT, którzy pragną nieco więcej, nieco dalej i nieco lepiej (zarabiać)? Oto nasze propozycje:

„Biblia” brzmi monumentalnie, totalnie i kompletnie – i taka jest. Proponowana książka to absolutny „must have” dla każdego, kto pracuje lub pracować zamierza w systemach linuksowych. Czyli w praktyce – w przeważającej większości systemów. Czy to operacyjnych czy chmurowych, czy innych. Linux to po prostu wygodny i kompleksowy warsztat programisty, a dziesiąte wydanie jego Biblii to kompletne i aktualne kompendium wiedzy, poświęcone w całości rodzinie uniksopodobnych systemów operacyjnych bazujących na jądrze Linux.

Oto trzecie już wydanie podręcznika dla programistów Javy. Zwraca się w nim szczególną uwagę na to, by tworzony kod był przejrzysty, łatwy do modyfikowania i usprawniania oraz takie zagadnienia, jak programowanie zorientowane obiektowo czy korzystanie z różnych typów, stosowanie lambd i strumieni, zasady obsługi wyjątków, korzystania ze współbieżności oraz serializacji. Książka, złożona z dziewięćdziesięciu tematów pogrupowanych w dwanaście rozdziałów, skonstruowana została z myślą o szybkim i prostym wyszukiwaniu poruszanych w niej zagadnień.

Oto jubileuszowe wydanie  tej kultowej książki, które ukazało się na 20-lecie wydania pierwszego. Nie bez przyczyny praktycznej – bo choć świat idzie do przodu i technologie się zmieniają, pewne rzeczy w fachu programisty pozostają niezmienne. Wciąż wdrożenie się do zawodu i rozwijanie się w jego ramach wymagają ciężkiej pracy, gotowości do zdobywania nowej wiedzy, praktykowania umiejętności, otwartości na wyzwania i na błędy… Które należy korygować z głową posypaną popiołem. Wszystko po to, by z czeladnika zmienić się ostatecznie w pragmatycznego, nowoczesnego programistę. Mistrza w swoim fachu!

Bez znajomości metod statystycznych rozwój w dziedzinie specjalisty od data science może okazać się wysoce nieprawdopodobny. By nie rzec: niemożliwy. Rozumienie zasad statystyki to „must have” także dla programistów R oraz Pythona, jeśli kreują oni rozwiązania dedykowane data science. Trudno bowiem dobrze zrozumieć potrzebę klienta, jeśli się nie rozumie, z czym klient się na co dzień zmaga… A analizowanie danych (które ogromnymi watahami hulają po świecie IT) staje się powoli niezbędnym krokiem w rozwoju dowolnej firmy i organizacji – stąd specjaliści IT z tego obszaru będą coraz intensywniej poszukiwani.

Publicznej chmurze Microsoftu nie można odmówić praktyczności i przydatności. Korzystają z niej powszechnie programiści, inżynierowie DEvOpsi, testerzy, administratorzy… Nic w tym dziwnego – Microsoft Azure jest bezpieczna i oferuje naprawdę spore możliwości. Nie czekaj więc i uzupełnij swoje skille o swobodne poruszanie się w chmurze Microsoftu. Najszybciej zrobisz to z kursem video.

Interesuje Cię kariera administratora baz danych lub twórcy aplikacji przeznaczonych do zarządzania danymi? W takim razie nie ominie Cię nauka pracy w języku SQL. Na szczęście język ten jest dość przyjazny w przyswajaniu, a teraz zrobisz to jeszcze szybciej i przyjemniej. Z tą książką wystarczy pracować dziesięć minut dziennie (codziennie), by opanować solidne podstawy SQL i znacznie więcej.

Myślenie algorytmiczne (ciągami jasno zdefiniowanych czynności, których wykonanie jest konieczne do wykonania pewnego rodzaju zadań) jest myśleniem przede wszystkim matematycznym, zaraz potem jednak – informatycznym. Bez umiejętności przestawienia się na ten typ dedukcji, ciężko jest pisać dobry, czyli czytelny, czysty i skuteczny kod i to niezależnie od tego, czy tworzy się go w Javie, Pythonie, czy w JavaScripcie. Na szczęście myślenia algorytmicznego można się nauczyć, co proponujemy uczynić szybko i prosto z kursem video.


[tu mała niespodzianka, podeślij maila z tytułem kubeq na adres ca@securitum.pl – odpowiemy pierwszym 10 osobom. Każda otrzyma od nas po jednym kubku sekuraka (transport paczkomatem). Napisz też dosłownie parę zdań o sobie]

Nie ma możliwości, by pracując z systemami bazującymi na Linuksie, nie natknąć się na powłokę Bash. Pracują z nią więc i początkujący i średniozaawansowani i bardzo zaawansowani programiści. Pracy z Bashem po prostu musisz się nauczyć. Przyda Ci się ona nie tylko do pisania autorskich aplikacji, ale także np. podczas tworzenia skryptów przyspieszających Twoją pracę dzięki zautomatyzowaniu pewnych czynności. Jeśli zatem startujesz jako programista, ale także jeśli myślisz o dalszym rozwoju, np. jako administrator systemów IT, skorzystaj z kursu i zaprzyjaźnij się za jego pośrednictwem z powłoką Bash.


Uczenie maszynowe elektryzuje nie tylko świat nauki, ale i biznes. Algorytmy i techniki uczenia maszynowego pozwalają zagospodarować i wykorzystać ogromny zbiór zasobów jakim są dane – chleb powszedni cyfrowego świata. Bez umiejętności pracy z danymi, a co za tym idzie – bez znajomości rozwiązań machine learning będzie w przyszłości trudno zrobić karierę w IT. Tego typu specjaliści już dziś są szeroko poszukiwani, a że presja będzie tylko rosła… Nie czekaj, tylko już dziś uruchom kurs video i zacznij się uczyć. Maszynowo.

Egzamin MTCRE zdają osoby posiadające zaawansowaną wiedzę na temat sieci komputerowych. Jego zdanie pozwala posługiwać się tytułem MikroTik Certified Routing Engineer i znacznie poszerza możliwości zawodowe. Jeśli myślisz o podejściu do tego egzaminu, pamiętaj – wymaga on solidnego przygotowania.

UWAGA!

Powyższe ebooki i kursy video, a także ponad 45 000 innych ebooków, audiobooków oraz kursów czeka na Ciebie nawet 96% taniej w ramach akcji ZACZYTANI2022!!!

Koniecznie zajrzyj na stronę ebookpoint.pl. Poza rabatami znajdziesz tam też darmowe ebooki i konkurs z bardzo atrakcyjnymi nagrodami – można zgarnąć najwyższe modele czytników od Pocketbook oraz bony na zakupy – jest więc o co powalczyć 😉

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:



Komentarze

  1. Tomasz

    Chyba każdy programista, który przeczytał ten „artykuł” złapał się za głowę. Postaram się zapamiętać żeby tu więcej nie wchodzić.

    Odpowiedz
  2. Andrzej

    …yyyyy mamy tu interfejsy sieciowe, które yyyyy….

    Odpowiedz
  3. Michał

    Dzięki za info. Zakupy zostały zrobione, bo warto! ;)

    Odpowiedz
  4. Igor

    serio? xd

    Odpowiedz
  5. wk

    Trochę drętwo napisane te zajawki, a na ebookpoincie są ciekawsze rzeczy niż ten dziwny wybór

    Odpowiedz
  6. marcin

    zmieńcie tytuł na: 10 polecanych książek

    Odpowiedz
  7. Klub Pana Rysia

    Wszystko raczej zalezy kim w IT jestes, z poziomu DevOps-a pracujacego za granica od prawie 10 lat moge powiedziec, ze warto posiadac umiejetnosc:
    – Terraform, Ansible, Linux, AWS/Azure/GC, Docker, Kubernetes.
    Natomiast dodatkowa znajomosc Pythona w stopniu pozwalajacym na pisanie skryptow albo Go da ci dodatkowo kilkanascie/kilkadziesiat tys Euro/Funtow rocznie.

    Co do programowania sie nie wypowiem ale jak ktos jest dobry to zawsze duzo zarobi.

    Odpowiedz

Odpowiedz