NIS2/KSC2 starter pack. Czy Twoja firma podlega pod regulację i co z tego wynika? Bezpłatne szkolenie od sekuraka

Konferencja Mega Sekurak Hacking Party w Krakowie – 26-27 października!

Bezpłatne szkolenie: AI dla admina. Top 5 zadań, które zrobisz szybciej

Piekło zamarza – iPhone-y zaczną niedługo obsługiwać dual SIM

27 października 2018, 16:29 | W biegu | komentarze 2

Obsługa będzie włączona w nadchodzącym iOS 12.1. Jak to bywa z Apple, są też gwiazdki :) Czyli dual SIM dostępny będzie w najnowszych telefonach: iPhone XR, XS and XS Max oraz obsługiwany będzie przez kartę wirtualną eSIM.

Samo w sobie jest to ciekawym rozwiązaniem (prawdopodobnie dostępnym w Polsce jeszcze w tym roku).

Co z bezpieczeństwem? Niby eSIM ma to być bezpieczniejszy. Ale chyba nie wiedzieliśmy żadnej nowej technologii, która nie miałaby jakiś mniejszych czy większych problemów w tym obszarze…

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:



Komentarze

  1. Paweł

    Nie ma czegoś takiego jak “karta wirtualna eSIM”. Wirtualna to nie istniejącą fizycznie, a eSIM samo w sobie jest już pojęciem i znaczy embedded SIM, czyli zamiast wyjmowalnej karty jest wlutowana, ale tak samo fizyczna jak ta wyjmowana.

    Odpowiedz
  2. hmm

    Bezpieczne jak dane w ich chmurze (:

    Odpowiedz

Odpowiedz